
Фото ілюстративне
Правоохоронці викрили ще двох осіб, яких підозрюють у причетності до злочинної схеми заволодіння земельними ділянками під Києвом. Їх площа перевищує 1200 га. Тепер у списку підозрюваних – сім колишніх посадовців різних структур Київщини. Їх дії призвели до заподіяння понад 1,8 млрд гривень збитків державі. Про це поінформували у Національному антикорупційному бюро України.
До списку підозрюваних потрапили:
- колишня начальниця відділу у Фастівському районі ГУ Держгеокадастру у Київській області;
- колишня начальниця міськрайонного управління у Києво-Святошинському районі та м. Ірпені ГУ Держгеокадастру у Київській області.
Зазначається, що дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.
За даними слідства, у 2018–2019 роках організатор злочину розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями які перебували у постійному користуванні держпідприємств на території Київської області.
"Для цього він залучив інших співучасників, які серед іншого підшукували учасників АТО, які мають право на безоплатне отримання земельної ділянки. Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП "Пуща-Водиця" поблизу міста Києва", – йдеться у повідомленні НАБУ.
Також у відомстві нагадали, що в середині серпня правоохоронці викрили п’ятьох учасників цієї організованої групи.
Тоді серед підозрюваних були:
- колишній заступник керівника ДП "Головний науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою" – організатор схеми;
- двоє колишніх посадовців ГУ Держгеокадастру в Київській області – виконавці злочину (один із них – наразі керівник одного з ЦОВВ);
- двоє фізичних осіб, пов’язаних з екскерівництвом Держгеокадастру – пособники злочину.
Для довідки:
Особи зі статусом учасника бойових дій мають пільгове право на безоплатну приватизацію земельної ділянки у порядку ст. ст. 116, 118, 121 ЗК України відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 19 серпня 2015 року №898 "Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками".
Подібні справи, які розслідували правоохоронці
Раніше ми повідомляли, що правоохоронці викрили на отриманні хабаря народного депутата від "Слуги народу" Анатолія Гунька та двох його спільників.
Зазначалося, що викриті фігуранти отримали першу частину коштів у сумі 85 тисяч доларів від приватного підприємця за нібито передачу в оренду державних земель.