USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Президент Словаччини допустила дев'ять громадян до служби в ЗСУ

Заяву подають до райвідділу, її мають прокоментувати міністерства оборони, внутрішніх та закордонних справ
Чапутова
Президент Словаччини Заза Чапутова
Джерело: відкриті джерела

Президент Словаччини Зузана Чапутова своїм указом допустила до служби у Збройних силах України дев'ять словаків. Про це повідомив директор відділу комунікацій Канцелярії президента Словаччини Юзеф Матей.

"З 24 лютого 2022 року по 2 серпня 2023 року Президент Словацької Республіки ухвалила загалом 35 постанов, з них дев'ять дозвільних та 26 не дозволяють проходження військової служби у ЗСУ", - сказав Матей.

За словами чиновника, служба у словаків іноземних збройних сил має бути санкціонована президентом Словаччини відповідно до Закону про військовий обов'язок. Заяву подають до райвідділу, її мають прокоментувати міністерства оборони, внутрішніх та закордонних справ.

Парламент Словаччини визнав Росію державою – спонсором тероризму

У лютому Національна рада Словаччини визнала Росію державою – спонсором тероризму, а нинішній режим країни – терористичним. Про це писало видання Aktuality.

Депутати Словаччини ухвалили відповідну резолюцію. У документі засуджують широкомасштабні атаки Росії на Україну, її цивільне населення, цивільні об'єкти та ключову енергетичну структуру. Крім того, Словаччина висловила підтримку українській незалежності, суверенітету і територіальної цілісності.

Національна рада Словаччини також категорично засуджує прямі та непрямі погрози Росії застосувати ядерну зброю.

Візит Зеленського до Словаччини

Президент України Володимир Зеленський 7 липня здійснив робочий візит до Словаччини.

Словаччина є одним із союзників України з початку повномасштабної війни - надає нашій країні як військову, і політичну допомогу.

Зокрема, Словаччина вже передала українським пілотам свої винищувачі МІГ-29. Також країни домовилися розпочати спільне виробництво нової 155-мм самохідної артилерійської установки.

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?