USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Посли ЄС схвалили пакет військової допомоги Україні на 5 мільярдів євро

Кошти зокрема підуть на закупівлю зброї для України
Євросоюз
Євросоюз
Джерело: відкриті джерела

Посли Європейського Союзу схвалили реформування Європейського фонду миру, що передбачає виділення 5 мільярдів євро на закупівлю зброї для України у 2024 році. Про це повідомило бельгійське головування в Раді Євросоюзу у соцмережі X.

"Посли ЄС досягли принципової згоди щодо реформування Європейського фонду миру, щоб підтримати Україну з бюджетом у 5 млрд євро на 2024 рік", – йдеться у дописі.

Також зазначається, що Європейський Союз і надалі рішуче налаштований надавати тривалу підтримку Україні та "гарантувати, що країна отримає військову техніку, необхідну їй для самозахисту".

Реакція України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у соцмережі X висловив подяку країнам – членам ЄС за підтримку.

На його думку, "це ще одна потужна і своєчасна демонстрація європейської єдності та рішучості в досягненні нашої спільної перемоги".

"Ми з нетерпінням очікуємо ухвалення остаточного рішення на наступному засіданні Ради ЄС із закордонних справ", – додав він.

Новини за темою: ЄС може перетворити Європейський фонд миру на Оборонний фонд України

Раніше ми повідомляли, що Євросоюз наполягає на виділенні Україні вже цього року до 3 млрд євро коштом прибутку, отриманого від заморожених активів Росії на тлі зниження економічної підтримки України з боку США.

Читайте також:
В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках "чеської ініціативи"
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили, зокрема, в Україні
В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25% В Yasno про економію світла: Кожна сім'я може без труднощів зменшити споживання на 25%