USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Паводок на Закарпатті пошкодив дамби та берегоукріплення

Загальна протяжність пошкоджених дамб та берегоукріплення становить 2490 метрів
На початку грудня в гірській частині Закарпаття зафіксували потужний паводок
На початку грудня в гірській частині Закарпаття зафіксували потужний паводок
Джерело: Закарпатська ОВА

На початку грудня у гірській частині Закарпаття зафіксували третій протягом року потужний паводок. Він пошкодив захисні дамби та берегоукріплення, повідомили в Закарпатській ОВА.

Зазначається, що у зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильними опадами 2–6 грудня на річках області фіксували суттєве підвищення рівня води.

"Через це захисні дамби та берегоукріплення, що забезпечують захист сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь у гірській місцевості, отримали додаткові пошкодження. Додаткові, бо зазнали шкідливої дії вод паводками у попередні роки, але їх не змогли відновити через відсутність фінансування", – заявив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, після спаду паводкової хвилі вдалося обстежити місця підтоплень та визначити рівень руйнувань.  Загальна протяжність пошкоджених дамб та берегоукріплення становить 2490 метрів.

Зазначається, що, на думку експертів, є висока імовірність того, що чергові підйоми рівнів води в руслах річок призведуть до підтоплення та затоплення територій, які б ці споруди мали захищати. З огляду на це є нагальна потреба у фінансуванні відновлювальних робіт.

"Шукаємо можливості та кошти, аби закрити бодай частину необхідної суми із різних джерел", – зазначив Білецький.

За підрахунками фахівців, у випадку проведення лише першочергових аварійних робіт, які передбачають виконання регулювання русел річок, відновлення тіла дамб місцевими матеріалами без кріплення, вартість становитиме понад 26,6 млн гривень. Це дасть можливість частково покращити ситуацію. Щоб забезпечити надійний захист, необхідно провести капітальне відновлення пошкоджених споруд, уточнюють в ОВА.

Нагадаємо, що на початку року на Закарпатті також фіксували паводок. Тоді було підтоплено кілька мікрорайонів Ужгорода, а в області перекривали рух місцевими дорогами.

Читайте також:
На Закарпатті під час сварки чоловік підпалив 10-річного сина своєї співмешканки: Дитина померла в реанімації На Закарпатті під час сварки чоловік підпалив 10-річного сина своєї співмешканки: Дитина померла в реанімації
Стрілянина на Закарпатті: Нетверезий чоловік при перевірці документів поранив правоохоронця Стрілянина на Закарпатті: Нетверезий чоловік при перевірці документів поранив правоохоронця
Мобілізований із Закарпаття помер по дорозі до навчального центру Мобілізований із Закарпаття помер по дорозі до навчального центру
На Закарпатті зафіксували спробу суїциду у ТЦК: Проводиться службова перевірка На Закарпатті зафіксували спробу суїциду у ТЦК: Проводиться службова перевірка