USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Парламент Угорщини офіційно схвалив членство Швеції в НАТО

Генсек привітав голосування угорського парламенту за ратифікацію членства Швеції в Північноатлантичному альянсі
ЄС - Угорщина
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Парламент Угорщини сьогодні, 26 лютого, ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО. Про це повідомляє видання Index.

Зазначається, що в перший день весняної сесії представники ухвалили ратифікацію членства Швеції в Північноатлантичному альянсі. За це проголосували 188 депутатів, ще 6 виступили проти. Тих, хто утримався, не було. Угорщина була останньою державою-членом, яка схвалила заявку Швеції в НАТО.

Генсек привітав голосування угорського парламенту за ратифікацію членства Швеції в альянсі.

"Тепер, коли всі союзники схвалили це рішення, Швеція стане 32-м союзником НАТО", – написав він.

За його словами, членство Швеції зробить їх усіх сильнішими і безпечнішими.

Тепер, коли парламент схвалив цей крок, у тимчасового президента Угорщини Ласло Кевера буде п'ять днів, щоб схвалити його і надіслати до Державного департаменту Сполучених Штатів Америки.

Згідно з протоколом НАТО, уряд США має бути повідомлений про ратифікацію угоди про вступ нової країни всіма державами-членами. Генсек Столтенберг запропонував Угорщині приєднатися до цього договору для повідомлення уряду Сполучених Штатів.

Нагадаємо, влітку минулого року президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що заявка Швеції на членство в НАТО не буде ратифікована парламентом Туреччини раніше жовтня.

А 1 квітня Фінляндія офіційно стала 31-м членом НАТО. Підписання документів відбулося у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі. Президент Фінляндії Саулі Нііністьо схвалив закони, необхідні для членства країни у Північноатлантичному альянсі після того, як президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив про початок процесу ратифікації у парламенті членства Фінляндії в НАТО. Надалі Туреччина ратифікувала членство Фінляндії в альянсі, це саме зробила й Угорщина. 

Читайте також:
Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю проти Росії Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю проти Росії
НАТО стане стороною війни: Країни Балтії та Польща можуть ввести війська в Україну у разі успіху РФ НАТО стане стороною війни: Країни Балтії та Польща можуть ввести війська в Україну у разі успіху РФ
Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по Росії західною зброєю Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по Росії західною зброєю
У Польщі відкрили військову базу американського спецназу У Польщі відкрили військову базу американського спецназу