USD
НБУ
36.57
Готівка
38.35
EUR
НБУ
39.42
Готівка
40.90
Втрати орків: 1 6 7 4 9 0 (+920)
USD
НБУ
36.57
Готівка
38.35
EUR
НБУ
39.42
Готівка
40.90

Ордер на арешт Путіна – це величезне приниження для нього як політика і серйозний сигнал для його оточення, – Постернак

Оточення голови Кремля отримало чіткий сигнал про те, що Путіну якнайшвидше потрібно шукати заміну
Путін
Джерело: The New York Times

Ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, який 17 березня видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, має три виміри проблем для голови Кремля: правовий, геополітичний і особистісний. Про це в ефірі UWN заявив політтехнолог Олег Постернак.

Три виміри ордера на арешт

Перший вимір – правовий.

Політтехнолог наголосив, що Міжнародний суд у будь-якому випадку порушив би справу проти Путіна і його оточення, оскільки обсяги воєнних злочинів Росії в Україні – кричущі. 

"Росіяни сформували самі величезну доказову базу на своїх сайтах, демонструючи, як вони "всиновлюють", а по суті викрадають українських дітей. 16 200 українських дітей були викрадені з території окупованої України. За це буде покарання, рішення і свідчення головного прокурора пана Хана про це говорять – це перший вимір проблеми", – зазначив Постернак.

Другий вимір – геополітичний.

Річ у тому, що рішення про ордер на арешт Путіна було ухвалене напередодні двох важливих для Росії подій – візиту Путіна в Крим і візиту голови Китаю Сі Цзіньпіня в РФ. Експерт зазначив, що Китай тепер знаходиться у скрутному становищі, адже зрозуміло, що голова Кремля тепер нерукопожатний.

"Китай начебто респектабельна країна, хоча і ворог для Америки, але визнається як потенційний противник, який має демонструвати виважені тверезі кроки і буде руку жати воєнному злочинцю?" – поставив риторичне запитання Постернак.

Третій вимір – особистісний.

Ордер на арешт – це величезне приниження для Путіна і чіткий сигнал його оточенню щодо того, що їм потрібно терміново шукати собі нового очільника.

"Путін – це та людина, яка все своє життя вибудовувала по сценарію, відколи став президентом, що він грає. Рішення Міжнародного кримінального суду – це перше в його історії особистій, коли ним починають грати. Це величезне приниження з точки зору його ролі в історії, і що така буде звісно ще – це приниження його особисте як політика, це приниження в очах всієї Росії, яка так і не може прокинутися від угару війни. І це такий маленький посил всій російській еліті: хочете вижити, кидайте його, викиньте його з обійми, почніть діяти, бо далі "часікі тікают", – додав експерт.

Нагадаємо, палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей у РФ Марії Львової-Бєлової.

Ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової видані за поданими прокуратурою клопотаннями 22 лютого 2023 року.

Читайте також:
"Битва" за Курили: Чому РФ створює суцільну зону контролю надводної обстановки вздовж островів?
Росіяни обстріляли Запоріжжя: Є влучання в житлові будинки, вже відомо про загиблих та постраждалих Росіяни обстріляли Запоріжжя: Є влучання в житлові будинки, вже відомо про загиблих та постраждалих
Путін і Сі не сторгувалися по газу: Китай залишив Росію без сили Сибіру Путін і Сі не сторгувалися по газу: Китай залишив Росію без сили Сибіру
Авдіївка може стати другим Бахмутом: Трасу на виїзд із міста називають Авдіївка може стати другим Бахмутом: Трасу на виїзд із міста називають "дорогою смерті"