USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Окупанти стратили понад 60 українських полонених

Українські воїни піддаються тортурам в полоні – їх катують та морять голодом
ЗСУ форма
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Від початку повномасштабного вторгнення окупанти стратили щонайменше 61 українського військовополоненого. Про це розповів генпрокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону.

Станом на зараз про підозри у цій праві повідомлено лише чотирьом росіянам, винесено один вирок суду.

Генпрокурор повідомив, що понад 2200 українських військових, які перебували в російському полоні, піддавались тортурам – окупанти катують їх, утримують у нелюдських умовах, морять голодом, відмовляють у медичній допомозі, б’ють за українську мову та вдаються до інших способів фізичного насильства.

Загалом з початку повномасштабної війни зареєстровано 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з військовополоненими. Також розслідують 27 проваджень за фактами страти 61 захисника, повідомлено про підозри чотирьом окупантам. Дві справи скеровано до суду, вже є перший вирок.

Скільки жінок в російському полоні?

Раніше повідомлялось, що у російській неволі знаходяться 403 українських жінки. Чимало з них – цивільні. Є жінки, доля яких невідома з 2014 року.

Що ще відомо про ставлення до українських полонених у РФ?

Українські військовополонені зазнають жорстокого поводження у спеціально створених таборах у РФ. Катування в місцях позбавлення волі в Росії мають системний характер. 

Також Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини провела інтерв'ю з 60 нещодавно звільненими українськими військовополоненими. Понад половина з них зазнали сексуального насильства з боку росіян. 

Читайте також:
Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси