USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Окупанти били по Україні нещодавно виробленою ракетою Х-101

Експерти припускають, що заряд було виготовлено в останні місяці 2023 року
Бойова частина Х-101
Бойова частина Х-101
Джерело: відкриті джерела

Російські терористи завдали масованого ракетного удару по Україні 23 січня. Для атаки ворог застосував ракети, які були нещодавно виготовлені. Про це повідомляє Defense Express.

Журналісти отримали світлину бойової частини ракети Х-101, яка не розірвалася.

Вага бойової частини складає 450 кг й має маркування на боєприпасі: 90/23. 90 означає номер партії, а 23 – рік випуску – 2023-й. Точна кількість партій, яку у РФ виготовили протягом року, невідома. Проте номер партії притаманний виробам, які були випущені ближче до кінця минулого року.

Експерти припускають, що заряд було виготовлено в останні місяці 2023 року. Повне складання ракети могло відбутись зовсім нещодавно. Бойова частина стала черговим доказом того, що окупанти бʼють по Україні ракетами фактично з конвеєра. Виробництвом ракет Х-101 займається МКБ "Радуга", що є частиною корпорації "Тактичне ракетне озброєння". Завод розташовано в Дубнах, що в 100 км від Москви.

Нагадаємо, під час масованої ракетної атаки по Україні 2 січня росіяни застосували ракету Х-101, виготовлену вже в 4-му кварталі 2023 року.

Цей факт, на думку експертів, демонструє: настільки тривала пауза в масованих ракетних ударах по Україні "справді була пов’язана саме з тим, що росіяни хотіли накопичити відповідний запас повітряних засобів нападу, необхідний для масштабної кампанії ударів".

Також в Білому домі заявляли, що Росія придбала у Північної Кореї балістичні ракети. Їх уже використовували для ударів по Україні. 

Сьогодні, 23 січня, сили ППО знищили 21 повітряну ціль. Загалом було запущено 41 ракету.

Більшість цілей, що атакували, – балістичні ракети. Однак не всі вони досягли своєї мети.

Читайте також:
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК
Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт