USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

"Одеська кіностудія" через збитковість може припинити своє існування

Значні проблеми кіностудії пов’язані з доходами від авторських прав на свою продукцію
Одеська кіностудія
"Одеська кіностудія"
Джерело: відкриті джерела

Через неефективні управлінські рішення керівництва та бездіяльність акціонерів "Одеська кіностудія" стала збитковою і ризикує припинити своє існування. Про це зазначають у пресслужбі Державної аудиторської служби, посилаючись на результати перевірки фінансової діяльності компанії.

Зокрема в Держаудитслужбі констатують, що за останні п’ять років кіностудія недоотримала доходів або втратила таку можливість, а також здійснила зайві витрати на загальну суму понад 400 мільйонів гривень.

"Досі не провели державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно – земельні ділянки ПрАТ "Одеська кіностудія", що розташовані в елітній зоні Одеси на узбережжі Чорного моря загальною площею 6,62 га. Таке зволікання може привести до безповоротної втрати кіностудією цих земель, первісна вартість яких складає понад 61 мільйон гривень", – йдеться в повідомленні.

Разом з тим не провели й переоцінки вартості майна, що належить кіностудії. А це все призвело до заниження вартості її активів майже на 200 мільйонів гривень.

Також вказують, що значні проблеми кіностудії пов’язані з доходами від авторських прав на свою продукцію.

Приміром, під час аудиту з'ясували, що Державне агентство України з питань кіно передало приватній структурі ТОВ "Фірма Будущеє" виключні майнові авторські права на використання національної культурної спадщини та загальнодержавної власності України – Фільмофонду, створеного ДП "Одеська кіностудія художніх фільмів" у період з 1955-го по 1991 рік.

Всього налічується 269 картин, серед яких загальновідомі фільми: "Д’Артаньян і три мушкетери", "Пригоди Електроніка", "Місце зустрічі змінити не можна", "Діти капітана Гранта" тощо. Внаслідок чого "Одеська кіностудія" не отримала додаткових надходжень на суму майже 13 мільйонів гривень.

Окремою проблемою залишається й отримання доходів від роялті, які є значно меншими, ніж собівартість створених протягом п’яти останніх років компанією фільмів. Така ситуація може завдати збитків на суму понад 40 мільйонів гривень.

Новини за темою: Український фільм "20 днів у Маріуполі" отримав "Оскар-2024"

Більше про кіностудію

Загалом "Одеська кіностудія" веде свою історію з 1907 року.

До червня 2020 року приватним співвласником "Одеської кіностудії" через свою компанію "Нова кіностудія", якій належало 50% мінус одна акція "Одеської кіностудії", був ексголова "1+1 медіа" та ексміністр культури Олександр Ткаченко.

22 червня 2020 року у зв'язку з призначенням його міністром культури Ткаченко офіційно вийшов із компанії "Нова кіностудія" і продав належний йому пакет акцій ПрАТ "Одеська кіностудія" в розмірі 25% мінус одна акція банкіру Олександру Морозову. 50% плюс одна акція належать державі в особі Мінкульту.

У липні 2023 року на тлі скандалів які прокотилися країною, Верховна Рада прогнозовано звільнила з посади міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Нині кіностудія належить до виробників національних фільмів в Україні. А з 2019 року на базі Одеської кіностудії створено дочірнє підприємство Odesa Film Production.

Читайте також:
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
Під прикриттям перук: В Одесі діяла агентурна група ФСБ, яка, використовуючи накладні зачіски, розвідувала локації систем ППО Під прикриттям перук: В Одесі діяла агентурна група ФСБ, яка, використовуючи накладні зачіски, розвідувала локації систем ППО
Через війну збитки й втрати українського енергосектору перевищили 56 мільярдів доларів Через війну збитки й втрати українського енергосектору перевищили 56 мільярдів доларів
Скільки українців готові залишитись у разі загострення воєнної обстановки: Результати опитування Скільки українців готові залишитись у разі загострення воєнної обстановки: Результати опитування