Україна готується до наближення опалювального сезону. Втім, нині найскладніша ситуація спостерігається в Києві, Одесі та Харкові, заявив під час інтервʼю "Главреду" директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Очільник установи розповів, що оцінює муніципальні зусилля в багатьох містах. І в підготовці до цього опалювального сезону зроблено чимало. Тому, на його думку, системних проблем з опаленням, водою і каналізацією не має бути.
"Київ, Одеса, Львів, Харків, Херсон, Миколаїв, Житомир, Полтава, Вінниця – це ті міста, з якими часто стикаюся і бачу, що міська влада приділяє багато уваги (значно більше, ніж зазвичай) в підготовці до сезону. Інша річ, що всюди є ще дуже велика кількість розпочатих і незавершених проєктів, які нереально завершити до цього опалювального сезону, але які сильно сприятимуть наступному", – сказав він.
При цьому зазначив, що здебільшого опрацьоване резервне живлення та схеми, як забезпечувати роботу каналізації, опалення в разі обмежень. І ситуація в цьому напрямку керована.
Втім, попри таку злагоджену роботу, в Києві, Одесі та Харкові спостерігається найскладніша ситуація.
"Це ті три міста, в яких буде найважче в будь-якому випадку – просто так історично склалося, що вони залежать від зовнішнього енергопостачання і в них величезне енергоспоживання всередині. Але і в цих містах із завданням втримати критичну інфраструктуру вдасться впоратися", – сподівається Харченко.
Що ж до обсягів газу, то фахівець побоювань не має. І каже, що в країні достатньо газу та резервів. Мовляв, газової генерації в Україні майже немає – є лише дещо когенераційних потужностей у великих містах (переважно у Києві). Тому, переконаний посадовець, "якщо немає що вражати, тому газова генерація і невразлива".
Коли стартує опалювальний сезон?
Опалювальний сезон стартує приблизно у середині жовтня і триває пів року – до квітня. Але ситуація може змінюватися залежно від погодніх умов.
Раніше повідомлялося, що, наприклад, Київ уже готується до холодів в умовах можливого обмеження електропостачання з огляду на масштабні пошкодження енергетичної інфраструктури.