USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Об’єкти критичної інфраструктури, яким не відключають світло, розділять за сезонами, а деяких споживачів перемикатимуть вручну

Причина в тому, що зараз до переліку включено серед іншого об’єкти, що надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку не працюють
світло енергетики
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Перелік об’єктів критичної інфраструктури з гарантованим електропостачанням хочуть розділити за сезонами – на літній та зимовий. Про це повідомив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі "Суспільного".

Пояснюють це тим, що зараз до переліку включено серед іншого об’єкти, що надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку не працюють. Тому зараз їх доцільно виключити з переліку, а із настанням холодів повернутися до нього.

"Пов’язано це з тим, що поруч з такими об’єктами до ліній електропередачі підключено багато інших споживачів, що можуть бути задіяні у графіках знеструмлень", – пояснив Слободян.

А там, де не можна заживити об’єкти на різні лінії електропередачі, розглядається можливість ручного перемикання у випадку застосування графіків відключень. Повідомляють, що така практика застосовувалась взимку 2022–2023 років.

Наразі в багатьох областях з переліку об’єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях – понад сотню споживачів.

Коли покращиться ситуація в енергосистемі?

За словами Слободяна, ситуація з відключенням світла покращиться у серпні. До того часу завершаться ремонтні роботи на деяких блоках АЕС і зменшиться кількість об’єктів з гарантованим електропостачанням.

Проте у найближчі півтора місяця ситуація в енергетиці буде складною.

Передісторія

У містах, де є велика кількість об’єктів критичної інфраструктури, більше відключень припадає саме на побутових споживачів. Тому в Держенергонагляді заявили, що необхідно розвантажити лінії електропередачі, які живлять важливі об’єкти. А споживачів приєднати до інших ліній.

Основна складність полягає в тому, що українська енергосистема втратила понад 9 ГВт високоманеврової генерації, які, вочевидь, не вдасться повністю відновити до зими.

Читайте також:
Перевірка буде Перевірка буде "поглибленою": В уряді запідозрили регуляторів у неправильних застосуваннях відключень світла
Як працюють графіки відключення світла і для чого застосовують черги, – в Як працюють графіки відключення світла і для чого застосовують черги, – в "Укренерго" пояснили
Світло вимикають у двох, трьох або чотирьох чергах одночасно. Як зрозуміти, чи буде у вас світло? Світло вимикають у двох, трьох або чотирьох чергах одночасно. Як зрозуміти, чи буде у вас світло?
Ситуація з електроенергією буде мінливою протягом всього літа, – Міненергетики Ситуація з електроенергією буде мінливою протягом всього літа, – Міненергетики