USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Побутових споживачів відключать від ліній, які живлять критичну інфраструктуру

Це дозволить мати справедливий розподіл електроенергії
світло енергетики
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

В Україні планують від’єднати побутових споживачів від електричних ліній, які живлять критичну інфраструктуру. Про це повідомив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону.

Тепер буде оновлено перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню, що сприятиме більш справедливому розподілу електроенергії для споживачів.

Слободян пояснив, що останнім часом у містах, де є велика кількість об’єктів критичної інфраструктури, більше відключень припадає саме на побутових споживачів. Тому необхідно розвантажити лінії електропередачі, які живлять важливі об’єкти. При цьому споживачів, які можуть бути задіяні у графіках погодинних відключень, приєднають до інших ліній.

Яка ситуація в енергетиці

Слободян додав, що ушкодження в енергетиці надзвичайно великі, адже українська енергосистема втратила понад 9 ГВт високоманеврової генерації, які, вочевидь, не вдасться повністю відновити до зими. Тож українцям треба бути готовими до відключень і складної зими.

"Обсяги відключень напряму залежатимуть від того, скільки об’єктів генерації вдасться відновити за цей час. Якщо вдасться пройти цей період у полегшеному режимі – це буде тільки плюс", – додав він. 

Економія світла

В Yasno вважають, що кожна сім'я може без зайвих зусиль і цивілізаційних втрат зменшити споживання електроенергії на 25%.

Там зазначають, що підвищення тарифів з 1 червня не спонукає людей економити.

Також у компанії закликали громадян підготувати свої будинки до зими і сконцентрувати свою увагу на двох питаннях: перше – чи живляться від генераторів насоси, які качають тепло будинком; друге – чи заживлені від генераторів ліфти.

Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?