USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

НБУ пом'якшив вимоги до контролю за банківськими операціями політиків

Регулятор підвищив ліміти на обсяги фінансових операцій за всіма рахунками PEPs, відкритими в банку, з 200 тис. гривень за квартал до 400 тис. гривень за місяць
Верховна Рада, парламент
Джерело: Уніан

Національний банк унормував окремі питання щодо застосування ризик-орієнтованого підходу банків до клієнтів – політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, РЕРs), які раніше містилися в рекомендаційних листах. Відповідна постанова №74 від 15 червня набрала чинності з 17 червня, йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

Банки мають відійти від формального підходу до встановлення рівня ризику РЕРs. У кожному окремому випадку присвоєння банком будь-якого рівня ризику PEPs має бути належним чином обґрунтовано, йдеться у пресрелізі НБУ. 

У Нацбанку вважають, що такий підхід сприятиме запобіганню встановлення банками необґрунтованого рівня ризику та безпідставній відмові таким клієнтам в обслуговуванні. 

НБУ також пом’якшив окремі норми в частині заходів щодо джерел статків (багатства) РЕРs і джерел коштів, пов’язаних з їх фінансовими операціями. Підвищено ліміти на обсяги фінансових операцій за всіма рахунками PEPs, відкритими в банку, з 200 тис. гривень за квартал до 400 тис. гривень за місяць, що є однією з умов для невжиття заходів з установлення джерел статків (багатства) РЕРs. 

PEPs – особи, які займають важливі державні посади. Це президенти держав, прем’єр-міністри, міністри та їхні заступники, депутати, політичні діячі вищих рангів, високопосадовці судової системи, правоохоронних органів, юстиції, оборони, керівництво Національного банку тощо. 

Новини за темою: НБУ помʼякшує валютні обмеження. Що змінюється

У світі є країни з недостатньо розвиненими демократичними основами, високим рівнем корупції та підкупу чиновників. Саме тому були впроваджені особливі підходи до фінмоніторингу операцій клієнтів, які обіймають/обіймали певні державні посади. 

Про проведення великих фінансових операцій державним діячам варто подумати заздалегідь. Краще попередньо повідомити свій банк про заплановану операцію на велику суму, щоб уникнути підозр.

Новини за темою: НБУ наказав українським банкам звітувати про карткові платежі на будь-яку суму

Відповідно до закону порушення вимог щодо належної перевірки та виявлення PEPs передбачає накладення штрафу до 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 204 000 гривень).

Читайте також:
Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт
У 2023 році гривню підробляли порівняно мало: На 1 млн припадало дві підроблені банкноти У 2023 році гривню підробляли порівняно мало: На 1 млн припадало дві підроблені банкноти
Працівники зможуть офіційно скаржитися на цькування на роботі: Зареєстровано законопроєкт Працівники зможуть офіційно скаржитися на цькування на роботі: Зареєстровано законопроєкт
У Раді з'явився підкомітет з питань деколонізації У Раді з'явився підкомітет з питань деколонізації