USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

"Наш прапор – синьо-жовтий": Кулеба відповів Папі Римському на заклик до "переговорів під білим прапором"

Глава МЗС України закликав "не повторювати історичних помилок"
Голова МЗС Дмитро Кулеба та Папа Римський Франциск
Джерело: UWN

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відповів Папі Римському Франциску на його заклик до переговорів між Україною та РФ. Реакція Кулеби з'явилася на його сторінці в соцмережі X.

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що "найсильніший – той, хто в битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це переговорами".

Крім того, він закликав "не повторювати історичних помилок", закликаючи до підняття білого прапора.

"Наш прапор – синьо-жовтий. Під ним ми живемо, вмираємо і перемагаємо. Ми не будемо піднімати інші прапори", – заявив очільник українського МЗС.

При цьому Кулеба подякував Папі Франциску за його молитви про мир. За його словами, в Україні сподіваються на візит понтифіка, щоб підтримати понад мільйон українців-католиків, понад п'ять мільйонів греко-католиків, усіх християн і всіх українців.

Нагадаємо, вчора видання Reuters написало, що Папа Франциск заявив, що Україна повинна "проявити мужність" і сісти за стіл переговорів із Росією під "білим прапором".

Але вже сьогодні директор пресслужби Ватикану Маттео Бруні уточнив, що слова понтифіка про "білий прапор" взяли з вислову, запропонованого інтерв'юером, бо глава Католицької церкви закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України.

На несподівані слова Папи також відреагував глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав Шевчук. Він звернувся до всіх, хто дивиться на здатність України вистояти зі скептицизмом.

Очільник УГКЦ також сказав, що "Україна змучена, але стоїть і вистоїть, нікому й на думку не спадає здатися".

Читайте також:
Комюніке Саміту миру підтримали 80 країн і чотири організації. Однак дехто декларацію не підтримав, серед них - Ватикан Комюніке Саміту миру підтримали 80 країн і чотири організації. Однак дехто декларацію не підтримав, серед них - Ватикан
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW