USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Нардепів не випускатимуть за кордон без інструктажу МЗС, – ЗМІ

Для виїзду за кордон народні депутати мають ознайомитися із "тезами" від Міністерства закордонних справ, що казати світу
Руслан Стефанчук
Джерело: відкриті джерела

З початку 2024 року для нардепів запроваджено нові правила роботи за кордоном під час виїзду у відрядження. Тепер заява народного обранця не може розглядатись, якщо перед попереднім відрядженням він не отримав від Міністерства закордонних справ "тези" для його офіційних заяв і коментарів на міжнародній арені. Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на розпорядження спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука.

Документ датований 29 грудня 2023 року. Він набрав чинності 1 січня 2024 року.

"У документі йдеться, що заява нардепа про закордонне відрядження може не розглядатись, якщо під час попереднього виїзду депутат до початку відрядження не отримав "роз’яснення МЗС щодо зовнішньополітичного курсу України або погоджені МЗС тези офіційних заяв, коментарів народного депутата щодо реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин з питань, пов’язаних з темою відрядження за кордон", – зазначають у публікації.

Також заяву нардепа можуть не розглянути, якщо минулого разу він порушив строк перебування у відрядженні, самовільно змінив країну, перебував в інших країнах або не подав звіт після повернення.

"Крім того, в документі вказано перелік осіб, які мають погодити заяву нардепа на виїзд: це голова комітету Ради, до якого входить нардеп, голова фракції, голова депутатської групи, голова відповідної делегації Ради, а також перший заступник або заступник спікера парламенту", – додають у виданні.

Вже після цих погоджень заява направляється Стефанчуку.

Раніше ми повідомляли, що троє колишніх народних депутатів втекли з України під виглядом волонтерів.

Читайте також:
За 2022–2023 роки нардепи заробили 7 млрд гривень, найбільше – За 2022–2023 роки нардепи заробили 7 млрд гривень, найбільше – "Європейська солідарність"
Нардепа від Нардепа від "Слуги народу" Андрія Клочка підозрюють у незаконному збагаченні на 11 млн гривень
"Не до душі", "не хоче бути в залі з ексчленами ОПЗЖ": Розслідувачі запитали депутатів Івахіва та Палицю, чому вони не відвідують ВР
НАБУ оголосило в розшук колишнього нардепа Руслана Демчака НАБУ оголосило в розшук колишнього нардепа Руслана Демчака