USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

НАБУ оголосило колишнього мера Одеси Костусєва у розшук

Він проходить фігурантом у справі про заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса"
Олексій Костусєв
Олексій Костусєв
Джерело: Ліга.net

Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук колишнього мера Одеси Олексія Костусєва. Про це йдеться на сайті відомства.

Костусєв є фігурантом справи про незаконне заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса".

Деталі цієї справи

Підозру у заволодінні Міжнародним аеропортом "Одеса" та 2,5 млрд гривень доходу від його діяльності прокурори САП повідомили п'яти особам. Серед них – колишній міський голова Одеси, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени. 

За матеріалами справи у 2011 році два відомих одеських бізнесмена Олександр Грановський і Борис Кауфман організували схему заволодіння майном КП "Міжнародний аеропорт "Одеса". Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою (ОМР) з розподілом часток 75% і 25% відповідно з метою отримання у власність та подальшої приватизації майнового комплексу аеропорту вартістю близько 118 млн гривень.

Отримання згоди депутатів ОМР на створення товариства забезпечив тодішній міський голова, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту.

Крім того, тодішній мер підробив папери, що надавало підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ОМР товариство в обхід конкурсу.

Майно аеропорту, яке було отримане у спільне користування, за законом не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Ба більше, 535 одиниць основних засобів з 2488 переданих були аеродромними об’єктами, що забезпечують безпеку польотів та не могли бути відчуженими в принципі.

"В результаті реалізації схеми її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн гривень та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд гривень", – зазначили в НАБУ.

Запобіжні заходи фігурантам справи

7 вересня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Борису Кауфману – тримання під вартою до 29 жовтня з альтернативою внесення 268,4 млн гривень застави.

13 вересня цей же суд обрав запобіжний захід і Олександру Грановському – заставу у розмірі 120,780 млн гривень.

Нагадаємо, ми писали, що колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) ухвалила рішення про закриття справи "Роттердам+". Водночас Спеціалізована антикорупційна прокуратура не погоджується із таким рішенням та буде оскаржувати його в суді.

Читайте також:
Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі
СБУ затримала тіктокера, який СБУ затримала тіктокера, який "засвітив" роботу ППО під час атаки на Одесу
СБУ затримала російську агентку, яка скоригувала десятки СБУ затримала російську агентку, яка скоригувала десятки "Шахедів" по Одесі
Депутата Рівненської облради, в якого виявили незадекларовані статки, відправили під варту Депутата Рівненської облради, в якого виявили незадекларовані статки, відправили під варту