USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

МЗС Італії викликало посла Росії через передачу активів італійської компанії Ariston "Газпрому"

В Росії називають ці кроки відповіддю на санкції Заходу проти російських компаній
Газпром
Джерело: відкриті джерела

МЗС Італії викликало посла Росії у Римі після того, як Москва передала дочірню компанію італійської групи Ariston Thermo Group під "тимчасове управління" державного енергетичного гіганта "Газпром". Про це повідомляє Euractiv.

"Уряд вимагає роз’яснень щодо націоналізації Ariston Thermo Group", – заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Він додав, що попросив високопоставленого посадовця МЗС Італії викликати посла Росії.

Раніше Таяні заявив, що розмовляв з топменеджерами Ariston, і Рим, за його словами, готовий захищати бізнес на всіх міжнародних ринках.

Як зазначають у виданні, речник ЄС засудив цей крок Москви, назвавши його ще одним доказом нехтування Росією міжнародним правом і правилами, та закликав скасувати його.

У п’ятницю в Росії опублікували відповідний указ за підписом президента РФ Володимира Путіна (хоча документ датований днем раніше). Він передає контроль над 100% акцій компаній Ariston Thermo Rus, що належить Ariston Holding NV, і BSH Household Appliances, що належить BSH Hausgerate GmbH, дочірній компанії "Газпром побутові системи", яка є частиною "Газпрому".

В Росії називають ці кроки відповіддю на санкції Заходу проти російських компаній.

У виданні також зазначають, що після вторгнення в Україну Москва вже привласнила російські дочірні компанії низки західних компаній, зокрема, французького харчового гіганта Danone і данського пивоварного заводу Carlsberg.

Раніше ми повідомляли, що Сполучені Штати Америки розробляють санкції, які можуть відрізати деякі китайські банки від світової фінансової системи. Вашингтон сподівається, що такі важелі зупинять комерційну підтримку Пекіном російського військового виробництва.

Також ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії.

Читайте також:
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років