USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров

Публічні слухання у справі щодо порушення Росією двох конвенцій пройдуть із 6-го по 14 червня 2023 року
 Рефат Чубаров
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
Джерело: відкриті джерела

Вже 6 червня Міжнародний суд ООН може визнати Росію винною в ратифікації двох міжнародних конвенцій про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і Міжнародну конвенцію щодо боротьби з фінансуванням тероризму. Про це розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в ефірі медіапроєкту Ukraine World News.

"Судді можуть прийняти рішення про те, що Російська Федерація як країна, яка ратифікувала ці дві міжнародні конвенції, винна і це накладає ще певні навантаження на російську сторону, бо на кожній ділянці є свої аспекти", – йдеться в повідомленні Чубарова.

Також голова Меджлісу зазначив, що Європейський суд з питань прав людини минулого року визнав, що Росія почала контролювати ситуацію в Криму з 27 лютого. Того ранку так звані невідомі чоловіки увірвалися в приміщення Верховної ради Криму і Ради міністрів Криму. 

Новини за темою: Міжнародні правники ухвалили резолюцію із закликом про створення спецтрибуналу проти Росії

"Росія дуже хотіла, щоб цією датою було названо десь 20 березня. Щоб було декілька тижнів для проведення кримського референдуму і народ Криму виявив своє бажання приєднатися до Росії. Але Європейський суд сказав дуже чітко – ні, 26-го числа РФ захопила Крим і перейшла до ефективного контролю", – додав Чубаров. 

Наразі Міжнародний суд може визнати, що Росія винна в порушеннях конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму ще з 27 лютого 2014 року. Тобто суд може заявити, що Росія є країною-терористом.

Нагадаємо, що Міжнародний суд ООН з 6-го по 14 червня 2023 року проведе публічні слухання у справі щодо порушення Росією двох конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. Про це йдеться в пресрелізі суду.

Ордер на арешт Путіна та дитячого омбудсмена

17 березня Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей у РФ Марії Львової-Бєлової.

"Путін, імовірно, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Росії. Злочини, ймовірно, були скоєні на окупованій території України щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочин – за вчинення дій безпосередньо спільно з іншими, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими. Марія Львова-Бєлова, як стверджується, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переселення населення (дітей) з окупованих територій України до Росії", – сказано в заяві. 

Ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової видані за поданими прокуратурою клопотаннями 22 лютого 2023 року.

Читайте також:
РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста
Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області "Нептуном", – ISW
У Києві військові автівки палила жінка зі своїм 14-річним сином У Києві військові автівки палила жінка зі своїм 14-річним сином
Coca-Cola та Pepsi продовжують працювати в Росії Coca-Cola та Pepsi продовжують працювати в Росії