USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Міноборони поставило на забезпечення в ЗСУ жіночу білизну

Військовослужбовиці тестували комплекти протягом 2023 року у два етапи
одяг для жінок в ЗСУ_1
Білизна для українських захисниць
Джерело: Міністерство оборони України

У підрозділах Збройних сил України всі необхідні випробування пройшла жіноча білизна, тож Міністерство оборони поставило її на забезпечення для військовослужбовиць. Про це поінформували в пресслужбі відомства.

За даними міністерства, військовослужбовиці тестували комплекти протягом 2023 року у два етапи, перевіряли їх на функціональність, надійність, якість, зручність, а також на відповідність власним побажанням.

Жінки, які брали участь у тестуваннях, позитивно оцінили такі характеристики білизни:

  • якісні матеріали (у складі бавовна й еластан), які добре "вентилюються" та відводять вологу;
  • зручний крій, що не обмежує рухів і підходить для використання навіть у повній екіпіровці;
  • розмірна сітка охоплює широкий спектр розмірів – від XS до XL;
  • універсальна, з високою посадкою, гарно тягнеться й тримає форму.

"Комплекти жіночої білизни виготовляють у трьох кольорах: Coyote, Olive green та Black", – зазначили у відомстві.

Білизна для українських захисниць
Джерело: Міністерство оборони України

Також нещодавно стало відомо, що Міноборони тестує дві моделі жіночих бронежилетів. Нова розробка враховує особливості будови тіла військовослужбовиць.

Жінки в ЗСУ

За два роки кількість жінок у Збройних силах України зросла на 12 тисяч, або на 40%. Зараз проходять службу майже 43 тис. військовослужбовиць. Про це поінформувала пресслужба Міноборони України.

У відомстві порівняли дані за 2021-й і 2023 роки. Зростання відбулося в основному завдяки скасуванню всіх обмежень щодо жінок-військовослужбовиць.

"Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то нині жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.

Новини за темою: Міноборони відсудило понад 3 мільйони євро у компанії, яка поставила неякісні бронежилети для ЗСУ
Читайте також:
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим
В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США