USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Міноборони поставило на забезпечення в ЗСУ жіночу білизну

Військовослужбовиці тестували комплекти протягом 2023 року у два етапи
одяг для жінок в ЗСУ_1
Білизна для українських захисниць
Джерело: Міністерство оборони України

У підрозділах Збройних сил України всі необхідні випробування пройшла жіноча білизна, тож Міністерство оборони поставило її на забезпечення для військовослужбовиць. Про це поінформували в пресслужбі відомства.

За даними міністерства, військовослужбовиці тестували комплекти протягом 2023 року у два етапи, перевіряли їх на функціональність, надійність, якість, зручність, а також на відповідність власним побажанням.

Жінки, які брали участь у тестуваннях, позитивно оцінили такі характеристики білизни:

  • якісні матеріали (у складі бавовна й еластан), які добре "вентилюються" та відводять вологу;
  • зручний крій, що не обмежує рухів і підходить для використання навіть у повній екіпіровці;
  • розмірна сітка охоплює широкий спектр розмірів – від XS до XL;
  • універсальна, з високою посадкою, гарно тягнеться й тримає форму.

"Комплекти жіночої білизни виготовляють у трьох кольорах: Coyote, Olive green та Black", – зазначили у відомстві.

Білизна для українських захисниць
Джерело: Міністерство оборони України

Також нещодавно стало відомо, що Міноборони тестує дві моделі жіночих бронежилетів. Нова розробка враховує особливості будови тіла військовослужбовиць.

Жінки в ЗСУ

За два роки кількість жінок у Збройних силах України зросла на 12 тисяч, або на 40%. Зараз проходять службу майже 43 тис. військовослужбовиць. Про це поінформувала пресслужба Міноборони України.

У відомстві порівняли дані за 2021-й і 2023 роки. Зростання відбулося в основному завдяки скасуванню всіх обмежень щодо жінок-військовослужбовиць.

"Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то нині жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.

Новини за темою: Міноборони відсудило понад 3 мільйони євро у компанії, яка поставила неякісні бронежилети для ЗСУ
Читайте також:
Складна ситуація у Донецькій області: Армія РФ намагається просунутись в районі Калинівки та Часового Яру Складна ситуація у Донецькій області: Армія РФ намагається просунутись в районі Калинівки та Часового Яру
Посвідчення ветерана замінять на цифрове - рішення Кабміну Посвідчення ветерана замінять на цифрове - рішення Кабміну
Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині
В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС