
У підрозділах Збройних сил України всі необхідні випробування пройшла жіноча білизна, тож Міністерство оборони поставило її на забезпечення для військовослужбовиць. Про це поінформували в пресслужбі відомства.
За даними міністерства, військовослужбовиці тестували комплекти протягом 2023 року у два етапи, перевіряли їх на функціональність, надійність, якість, зручність, а також на відповідність власним побажанням.
Жінки, які брали участь у тестуваннях, позитивно оцінили такі характеристики білизни:
- якісні матеріали (у складі бавовна й еластан), які добре "вентилюються" та відводять вологу;
- зручний крій, що не обмежує рухів і підходить для використання навіть у повній екіпіровці;
- розмірна сітка охоплює широкий спектр розмірів – від XS до XL;
- універсальна, з високою посадкою, гарно тягнеться й тримає форму.
"Комплекти жіночої білизни виготовляють у трьох кольорах: Coyote, Olive green та Black", – зазначили у відомстві.
Також нещодавно стало відомо, що Міноборони тестує дві моделі жіночих бронежилетів. Нова розробка враховує особливості будови тіла військовослужбовиць.
Жінки в ЗСУ
За два роки кількість жінок у Збройних силах України зросла на 12 тисяч, або на 40%. Зараз проходять службу майже 43 тис. військовослужбовиць. Про це поінформувала пресслужба Міноборони України.
У відомстві порівняли дані за 2021-й і 2023 роки. Зростання відбулося в основному завдяки скасуванню всіх обмежень щодо жінок-військовослужбовиць.
"Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то нині жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.