USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Майора, який п'яним наїхав на трьох курсанток, посадили на шість років

Холодний також має виплатити 249 тис. гривень військовому госпіталю, який лікував потерпілих дівчат
майор Холодний
Джерело: Судовой репортер

Майора Української військово-медичної академії Володимира Холодного, що в серпні 2020 року збив на території коледжу в Києві трьох першокурсниць, посадили на шість років. Також у нього на три роки забрали водійські права. Про це повідомляє "Судовий репортер".

Зазначається, що прокуратура просила для Холодного вісім років позбавлення волі. Водночас захист майора просив призначити мʼякше покарання – дати майору пʼять років позбавлення волі умовно.

Суддя вирішила засудити Холодного до шести років ув'язнення. Також вона зобов'язала арештувати його – до цього він вийшов із СІЗО під заставу. Крім того, Холодний має виплатити 249 тис. гривень військовому госпіталю, який лікував потерпілих дівчат.

Передісторія 

25 серпня 2020 року в Києві чоловік на території військової частини на вулиці Зоологічній наїхав на трьох курсанток. Попередньо встановили, що водій Toyota Prius перебував у стані алкогольного спʼяніння і не впорався з керуванням. Столична поліція затримала чоловіка.

Унаслідок наїзду троє дівчат отримали тяжкі ушкодження кінцівок. Двом із них лікарі ампутували по одній нозі. У третьої курсантки були серйозні відкриті переломи.

Холодний служив у військовій частині і лише 13 серпня 2020 року, тобто за два тижні до аварії, його перевели до Академії на посаду начальника курсу факультету підготовки військових лікарів. Він пояснював, що перевівся туди за станом здоров’я своїх дружини і сина, які мають інвалідність. На попередній роботі постійно мусив їздити в зону бойових дій.

У день ДТП майор формально перебував у відпустці. Обтяжує покарання скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння. 

Із показань потерпілих і свідків, Холодний не один був п'яний на роботі. Нетверезими були також двоє інших офіцерів – начальники 2-го і 3-го курсу в академії. Холодний мав стати начальником 1-го курсу. 

Читайте також:
Військовим даватимуть відпустку за знищену ворожу техніку Військовим даватимуть відпустку за знищену ворожу техніку
Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном оновили дані в Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном оновили дані в "Резерві", – з Польщі
НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників
Помилки у Помилки у "Резерв+": Відповіді на найпоширеніші питання від Міноборони