USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Литва передала ЗСУ легкий штурмовик L-39 Albatros

Збройні сили Литви використовували літаки L-39 Albatros для навчання офіцерів управління винищувачами
штурмовик від Литви_1
Штурмовик
Джерело: відкриті джерела

Вільнюс передав Збройним силам України чергову партію військової допомоги, зокрема розібраний легкий штурмовик L-39 Albatros. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства оборони Литви.

"Чергова партія військової допомоги, підготовлена Міністерством національної оборони, надійшла в Україну. 20 квітня Збройні сили Литви перевезли і передали Збройним силам України розібраний легкий штурмовик L-39 Albatros", – йдеться у дописі.

Збройні сили Литви використовували літаки L-39 Albatros для навчання офіцерів управління винищувачами і бойової підготовки льотчиків у складних метеорологічних умовах вдень і вночі.

Що відомо про штурмовик?

L-39ZA створили на базі навчально-тренувального літака L-39.

Основна відмінність – наявність двоствольної 23-мм гармати ГШ-2-23, що встановлюється у носовій частині фюзеляжу під кабіною, та чотири замість двох підкрильних пілони для підвіски різноманітного озброєння – легких бомб чи некерованих ракет.

Штурмовик
Джерело: відкриті джерела

У 2024 році Литва поставила Україні боєприпаси 155-мм, бронетранспортери М577, системи захисту від БПЛА, генератори, зимове спорядження і десятки тисяч комплектів теплого одягу, тисячі боєприпасів для протитанкових гранатометів Carl Gustaf, системи дистанційного підриву RISE-1.

Також Литва розглядає можливість внеску в німецьку Коаліцію протиповітряної оборони шляхом надання Україні радарів повітряного спостереження.

Підтримка України з боку Литви є довгостроковою, країна вже надала військову допомогу на суму понад 610 млн євро.

Читайте також:
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"