USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні

Зокрема, гроші спрямують на закупівлю боєприпасів та військової техніки
Литва
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Цьогоріч Литва виділить 1,2 млрд євро у фонд підтримки України, створений ЄС, на закупівлю боєприпасів та військової техніки, а також допоможе удосконалити систему безпеки в українських школах. Про це повідомила міністерка внутрішніх справ Литви Аґне Білотайте, передає "Укрінформ".

"Як владні установи, так і населення Литви розуміють важливість надання допомоги Україні. Ми готові надавати підтримку, як у військовій так і цивільній сферах, адже усвідомлюємо, що наразі ви боретесь за нас. Ми би хотіли наголосити, що, можливо, ми невелика країна, оскільки наше населення нараховує три мільйона людей, сума допомоги, яку ми надаємо, сягає 1 мільярд 200 мільйонів євро. Ми будемо докладати абсолютно усі зусилля, щоб продовжувати підтримувати вас, і будемо стояти з вами до перемоги", – зазначила Білотайте.

Як зазначається, йдеться про внесок країни у фонд підтримки України в обсязі 5 мільярдів євро на поточний рік.

Зазначається, що ці гроші будуть спрямовані на закупівлю боєприпасів та військової техніки й обладнання для їх поставок в Україну, а також на продовження підготовки українських військовослужбовців.

Білотайте наголосила, що окрім коштів на військову підтримку Литва активно продовжує реабілітацію українців, які постраждали від війни. Наразі допомогу вже отримали 500 осіб і наразі країна готова прийняти ще 200.

"Одне з важливих завдань, які зараз є на порядку денному, це безпека українського освітнього середовища. Уряд Литви готовий виділити 400 тис. євро на закупівлю і встановлення металодетекторів в освітніх закладах України", – додала міністерка.

Зазначимо, що раніше міністр фінансів Литви Гінтаре Скайсте повідомив, що країна виділить 5 млн євро на відбудову шкіл і дитячих садків в Україні. Зазначалося, що зокрема, на ці кошти встановлюватимуть укриття.

Читайте також:
100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень 100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень
Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат