USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20
Втрати орків: 5 7 2 3 0 0 (+950)
USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20

Литовські компанії експортували до Росії товари військового призначення щонайменше на 130 млн євро, – розслідування

70 компаній експортували санкційні товари неодноразово
литовські компанії
Ілюстративне фото
Джерело: скріншот

Литовські компанії експортували до Росії товари подвійного призначення на суму щонайменше 130 мільйонів євро. Використовували для цього схеми обходу санкцій, з'ясували розслідувачі LRT.

Журналісти виявили, що схема відбувалася під виглядом експорту до Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Вірменії та інших держав, наближених до Кремля.

Компанії відвантажували товари західного виробництва з потенційним військовим застосуванням у період з березня 2022-го по серпень 2023 року. Це відбувалося до того часу, поки Литва не заборонила транзит певних товарів до третіх країн.

"Мікросхеми, підшипники, антени, конденсатори, радіонавігаційні пристрої, напівпровідники та інші товари подвійного призначення мали експортуватися до третіх країн, але опинилися в Росії. 70 компаній експортували санкційні товари неодноразово. Одна з них, зареєстрована в Клайпеді транспортна компанія Zetemzeja, нібито відправляла мікрочіпи американського виробництва", – зазначають журналісти.

Розслідувачі також стверджують, що логістична компанія Delamode Baltics, яка в минулому надавала послуги Збройним силам Литви, Державній прикордонній службі та Ігналінській атомній електростанції, могла виступати посередником щонайменше в 10 поставках товарів подвійного призначення до Росії.

І, можливо, перевозити через Грузію підшипники, електроніку, процесори та інше обладнання. Втім, у самій компанії це заперечують.

Разом з тим, за даними видання, серед ймовірних експортерів так званих "предметів поля бою" є компанії, які вже п'ять років працюють без директора, не подають фінансові звіти і перебувають у процесі ліквідації.

Раніше

Водночас було відомо й про литовську компанію Plungės kooperatinė prekyba, що входить до групи Vičiūnai (власник бренду Vici) понад десять разів перевозила до Росії товари, які підпадають під санкції.

Крім того, за даними джерел LRT, Plungės kooperatinė prekyba була однією з компаній, щодо яких Литва отримала попередження від Єврокомісії за експорт до Росії. Литву попередили про бойові товари, вивезені до третіх країн у січні – липні 2023 року.

Зараз у РФ працюють сім компаній, пов'язаних з Vičiūnai Group, а в Казахстані, який знаходиться в митному союзі з Росією, працює торгова компанія Vičiūnai-Kazakhstan.

Читайте також:
Україна націоналізувала 2 млрд грн активів російського олігарха Кононова Україна націоналізувала 2 млрд грн активів російського олігарха Кононова
Агентурна група ФСБ готувала підпали торгових центрів на території ЄС Агентурна група ФСБ готувала підпали торгових центрів на території ЄС
Словаччина та Угорщина просять ЄС переконати Україну скасувати санкції проти Словаччина та Угорщина просять ЄС переконати Україну скасувати санкції проти "Лукойла": Погрожують припиненням постачання електрики
Суддя ОАСК, у якої знайшли російське громадянство, йде у відставку Суддя ОАСК, у якої знайшли російське громадянство, йде у відставку