USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Лідери ЄС пообіцяють продовжити військову підтримку України на саміті, – ЗМІ

Питання щодо того, чи зобов’яжуться лідери вкласти ще 5 мільярдів євро для допомоги Україні у Європейський фонд миру, лишається відкритим
Україна - ЄС
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Лідери Європейського Союзу підтвердять свій намір продовжувати надавати "своєчасну, передбачувану і сталу військову підтримку" Україні на саміті 1 лютого. Про це пише Reuters.

Зазначається, що агентство ознайомилося із відповідним проєктом висновків зустрічі.

"Європейська рада також повторює нагальну потребу прискорити доставку боєприпасів і ракет", – йдеться у проєкті тексту.

Автори зазначають, що документ залишає відкритим питання про те, чи зобов’яжуться лідери вкласти ще 5 мільярдів євро для допомоги Україні у Європейський фонд миру, який використовувався для фінансування пожертвувань зброї Києву.

"Члени ЄС місяцями сперечалися щодо майбутньої ролі фонду у військовій допомозі Україні, а Німеччина припускає, що тепер у центрі уваги має бути двостороння допомога від окремих країн ЄС", – йдеться у матеріалі.

Автори додають, що ідея виділення ще 5 мільярдів євро включена в проєкт тексту у квадратних дужках. Це вказує на те, що вона все ще є предметом обговорення.

"Головною темою саміту в четвер у Брюсселі є спроба досягти домовленості щодо пакета фінансової допомоги Україні на 50 мільярдів євро протягом чотирьох років, який на попередньому саміті в грудні заблокувала Угорщина", – додали в Reuters.

Новини за темою: Посли ЄС підтримали використання прибутку від активів РФ для допомоги Україні

Раніше ми повідомляли, що на саміті Євроради можуть ухвалити рішення надати фінансову допомогу Україні на наступні чотири роки. Зазначалося, що також є прогрес щодо відкриття Європейського фонду миру.

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець