USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

На наступне судове засідання буде зовсім інша розмова і буде документальне спростування "звинувачень", – адвокат про справу бізнесмена Кропачова

Адвокат сподівається, що на підставі документальних спростувань судді приймуть правильне рішення
документи
Джерело: відкриті джерела

На наступне судове засідання по справі бізнесмена Віталія Кропачова, коли буде подовження запобіжного заходу, адвокати планують документально спростовувати всі звинувачення, які лунали в бік їх підзахисного. Про це в ефірі ТАК TV розповів адвокат бізнесмена Олександр Салазський.

"В нас тепер така, як я вже казав, кропітка робота. Тому що на першому етапі в нас не було часу, щоб документально підтвердити наші слова. Зараз ми збираємо документи, щоб спростувати весь цей абсурд, який вони у своїх документах написали. Наприклад, цей же НДС: вони звинувачують, що нібито наш клієнт довів це підприємство до банкрутства і саме з 2017-го по 2022 рік нібито не сплачував НДС. Однак якщо подивитись з 2014 року, то цей НДС не сплачувався з 2014 року. Якщо взяти навіть просту статистичну інформацію з податкової служби, як сплачувався НДС державним підприємством, то ми побачимо, що він не сплачувався роками ще заздалегідь. Я думаю, на наступне подовження запобіжного заходу вже зовсім інша буде розмова і буде документальне спростування всього того, що вони написали", – зазначив адвокат.

Він додав, що у них – адвокатів – ресурси досить обмежені, в порівнянні, наприклад, з прокуратурою та Департаментом стратегічних розслідувань. Втім, все ж мають інструменти, передбачені чинним законодавством.

"У нас є фабула, яку вони вже показали всім. За цією фабулою є експертизи, які можна спростовувати, є там фактичні обставини, які можна спростовувати. І крупиця за крупицею ми повинні збирати усі ці докази з податкової, з державного підприємства, з інших джерел", – пояснив Салазський.

Адвокат сподівається, що на підставі таких документальних спростувань судді приймуть правильне рішення.

Справа Кропачова

Зауважимо, що ДБР звинувачує бізнесмена у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень. 

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Читайте також:
На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича
Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать