USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Країни ЄС можуть надати Києву 20 млрд євро на зброю

Додаткове фінансування охоплюватиме період із 2024-го по 2027 рік
Україна - ЄС

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Міністри закордонних справ Європейського Союзу зустрілися сьогодні, щоб обговорити свою підтримку Україні, зокрема надання до 20 млрд євро на зброю, боєприпаси та іншу військову допомогу протягом чотирьох років. Про це пише Reuters.

Зазначається, що пропозиція верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля є частиною зусиль, спрямованих на те, щоб забезпечити Києву довгострокову підтримку Європи.

"Я представив план, щоб забезпечити фінансову підтримку України найближчими роками, яка становитиме досить значну суму грошей. Сподіваюся, міністри її підтримають", − сказав він журналістам у Брюсселі.

Боррель відмовився назвати цифри до зустрічі. Але, за словами посадовців та дипломатів, його пропозиція полягає у тому, аби надавати Києву щороку майже 5 млрд євро до керованого ЄС фонду під назвою European Peace Facility (EPF). Фонд миру вже виділив понад 5 млрд євро на підтримку України з лютого минулого року.

Запропоноване додаткове фінансування охоплюватиме період із 2024-го по 2027 рік.

Фонд миру використовується для відшкодування країнам ЄС принаймні частини вартості зброї, боєприпасів та іншої військової допомоги, яку вони надають країнам, які не входять до блоку.

Минулого місяця Боррель заговорив про створення нового фінансового ресурсу для Києва, запропонувавши назвати його Фондом оборони України.

Читайте також:
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
ЄС готує обмеження для Грузії, після ухвалення закону про іноагентів ЄС готує обмеження для Грузії, після ухвалення закону про іноагентів
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
Укриття у столиці за 95 млн гривень: Фірма, якій хотіли довірити будівництво, надала недостовірні дані Укриття у столиці за 95 млн гривень: Фірма, якій хотіли довірити будівництво, надала недостовірні дані