USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Країни ЄС можуть надати Києву 20 млрд євро на зброю

Додаткове фінансування охоплюватиме період із 2024-го по 2027 рік
Україна - ЄС
Джерело: відкриті джерела

Міністри закордонних справ Європейського Союзу зустрілися сьогодні, щоб обговорити свою підтримку Україні, зокрема надання до 20 млрд євро на зброю, боєприпаси та іншу військову допомогу протягом чотирьох років. Про це пише Reuters.

Зазначається, що пропозиція верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля є частиною зусиль, спрямованих на те, щоб забезпечити Києву довгострокову підтримку Європи.

"Я представив план, щоб забезпечити фінансову підтримку України найближчими роками, яка становитиме досить значну суму грошей. Сподіваюся, міністри її підтримають", − сказав він журналістам у Брюсселі.

Боррель відмовився назвати цифри до зустрічі. Але, за словами посадовців та дипломатів, його пропозиція полягає у тому, аби надавати Києву щороку майже 5 млрд євро до керованого ЄС фонду під назвою European Peace Facility (EPF). Фонд миру вже виділив понад 5 млрд євро на підтримку України з лютого минулого року.

Запропоноване додаткове фінансування охоплюватиме період із 2024-го по 2027 рік.

Фонд миру використовується для відшкодування країнам ЄС принаймні частини вартості зброї, боєприпасів та іншої військової допомоги, яку вони надають країнам, які не входять до блоку.

Минулого місяця Боррель заговорив про створення нового фінансового ресурсу для Києва, запропонувавши назвати його Фондом оборони України.

Читайте також:
У Києві під час ремонтних робіт обвалився Дегтярівський міст: UWN дізнався, як це сталося У Києві під час ремонтних робіт обвалився Дегтярівський міст: UWN дізнався, як це сталося
Ексочільник Ексочільник "Київводоканалу" вкрав майже 65 млн гривень на початку російського вторгнення
Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео
Молдова заявила про готовність вступити до Євросоюзу без Придністров'я Молдова заявила про готовність вступити до Євросоюзу без Придністров'я