USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Комітет підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання, – нардеп

Закон набуває чинності через місяць після публікації
Мобілізація

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Комітет нацбезпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Якими є основні положення?

  • Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю.
  • Демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).
  • Визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців.
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
  • Ті, хто отримав 2–3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби.

Крім того, передбачено:

  • Обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
  • Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку на вимогу ТЦК.
Новини за темою: Замість строкової служби – три місяці навчання, а на війну – з 25: Що передбачає законопроєкт про мобілізацію

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич повідомив, що комітет під час розгляду законопроєкту про мобілізацію основну увагу приділив наданню додаткової мотивації українським військовим.

Так, за його словами, планується за кожні 30 днів виконання завдань на лінії бойового зіткнення першого ешелону оборони до ротного опорного пункту, а також на території противника виплачувати винагороду в розмірі 70 тис. гривень.

Також планується винагорода за знищене чи захоплене озброєння та військову техніку противника у розмірах від 4-х до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Очікується, що Рада розпочне розгляд проєкту вже завтра. Відтак не всі рекомендації комітету можуть бути ухвалені, або ж в остаточно ухваленому законі зʼявляться нові норми. Набуття чинності законом поки що прогнозується протягом місяця після його опублікування. 

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння