USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55

Коли, на думку українців, закінчиться війна: Дані опитування

Близько 3% громадян вважають, що війна з РФ не закінчиться ніколи
війна
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Більшість українців вважають, що війна з Росією закінчиться протягом найближчих двох років. Однак дехто й зовсім висловив думку, що це не закінчиться ніколи. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

У те, що війна закінчиться в найближчі один-два роки, вірять 37% громадян. Серед них 36% віком 18–35 років, 40% – 36–60 років і 36% – 51+ років. Із західних регіонів таку думку мають 38% громадян, центральних – 36%, південь – 39% і схід – 36%.

Тим часом 26% українців вважають, що війна з Росією може закінчитися менше ніж за рік. А 14% громадян кажуть, що це станеться тільки через три-чотири роки.

Новини за темою: Більшість українців вважають, що рівень мобілізації в Україні "недостатній"

Ще 8% вірять у те, що війна триватиме щонайменше п'ять років. І лише 3% людей вважають, що вона не закінчиться ніколи. 11% не відповіли на це запитання.

Опитування група "Рейтинг" проводила від імені центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту на всій території України з 17 по 21 лютого 2024 року. Кількість респондентів -2000 осіб.

Нагадаємо, раніше видання Bloomberg з посиланням на джерела, які близько знайомі з планами Кремля, повідомило, що президент РФ Володимир Путін має намір піти на ескалацію в Україні та планує війну на виснаження. Диктатор сподівається на зменшення підтримки України з боку країн Заходу.

Варто нагадати, що останнім часом все більше західних ЗМІ пишуть стосовно того, що РФ готується розпочати великий наступ наприкінці літа, а можливо, і раніше. У зв'язку з цим військові припускають, що фронт може обвалитися. В українській армії описують картину на фронті як "похмуру".

Також The Economist писав, що з початку літа Росія розпочне новий великий наступ, а здатність України стримати його цього разу виглядає "набагато менш впевненою".

Читайте також:
"Вони не заспокояться". Головне з інтерв'ю Зеленського про фронт, Захід та мирні ініціативи
Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном, оновили дані в Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном, оновили дані в "Резерві" з Польщі
НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників
Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова