
Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського. Тож йому оголошено додаткову підозру, інформує пресслужба СБУ.
Нова підозра оголошена за такими статтями Кримінального кодексу України:
– ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
– ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
– ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).
За даними слідства, у період з 2013-го по 2014 рік Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд гривень.
Для цього він створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.
Протягом цього періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні "внески готівки у касу банку", хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.
За версією слідства, така "схема" загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд гривень, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів США. Потім ці фейкові "внески" були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.
"Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку", – йдеться у повідомленні.
Раніше ми писали, що Коломойський отримав підозру у шахрайстві та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Кошти олігарх виводив через власні банки.
"Встановлено, що протягом 2013–2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", – йшлося у повідомленні СБУ.
Також 1 лютого службовці СБУ та БЕБ провели обшуки власності Коломойського, які стосувались махінацій, пов'язаних з "Укртатнафтою" та "Укрнафтою". Збитки сягнули 40 млрд гривень.
Повідомлялося, що у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.