USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Кількість лудоманів в українському реєстрі за рік зросла у вісім разів

Переважна більшість лудоманів (87%) потрапили до списку саме у 2023 році
Азартні ігри
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

В Україні за 2023 рік у вісім разів зросла кількість людей, які поповнили Реєстр лудоманів. Зараз до Реєстру внесено 3871 особу. Про це повідомляє "Опендатабот" із посиланням на дані Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ).

Як відомо, реєстр існує три роки. Однак переважна більшість лудоманів (87%) потрапили до списку 2023 року.

За останні два роки з Реєстру було виключено 171 особу у зв'язку із закінченням терміну обмежень. З них 60 осіб було виключено 2022 року, а ще 111 – минулого року.

Там зазначають, що 99% осіб потрапили до Реєстру лудоманів за власною заявою про самообмеження. Лише 1% осіб було включено до реєстру за рішенням КРАІЛ. Водночас за рішенням суду жодна людина не потрапила до Реєстру.

Наразі в Реєстрі лудоманів українці можуть опинитися у трьох випадках:

  • самостійно подавши заяву на самообмеження;
  • за рішенням КРАІЛ на підставі заяви про обмеження від родичів;
  • за рішенням суду.

Таким чином, в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повну картину.

Для лудоманів в Україні передбачено лише тимчасові заборони на відвідування гральних закладів – на термін від шести місяців до трьох років. Після закінчення термінів дія цих обмежень автоматично припиняється.

Нагадаємо, раніше комітет рекомендував парламенту прийняти за основу урядовий законопроєкт №9256 про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор.

Читайте також:
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ