USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Керівники БЕБ подали у відставку, - ЗМІ

Федоров і Гагач написали заяви про звільнення за власним бажанням
БЕБ
На засіданні в БЕБ
Джерело: Бюро економічної безпеки України

Виконувач обов’язків директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров та його заступник Віталій Гагач подали у відставку. Новим тимчасовим керівником буде інший заступник директора Андрій Пащук, повідомив народний депутат Ярослав Железняк, а також співрозмовник Forbes у парламенті.

За словами Железняка, декілька джерел підтвердили: попереднє керівництво БЕБ звільнено.

"Т. в. о - Пащук Андрій. Звичайно без конкурсу і все таке. Це вже 6-та зміна керівництва ДФС, яке стало БЕБ за останні 3 роки. Як я говорив, взагалі і не дуже важливо, хто буде новим проксі від Офісу Президента там", - написав нардеп.

Водночас співрозмовник у Верховній Раді сказав журналістам, що Федоров і Гагач написали заяви про звільнення за власним бажанням.

Що відомо про керівників?

В.о. директора Федоров став 17 квітня 2023 року. Через три місяці пішов у відпустку, а з 31 липня – на лікарняний. Після цього подав у відставку.

Андрій Пащук, що зараз очолить БЕБ, також був заступником Федорова.

Кабінет міністрів при цьому не ухвалював жодних рішень щодо БЕБ, уточнив співрозмовник Forbes в уряді.

11 квітня Кабмін звільнив з посади директора Бюро економічної безпеки Вадима Мельника, який керував Бюро з моменту запуску восени 2019 року.

Едуард Федоров, що очолив БЕБ після цього, був заступником Мельника. З 2021-го по 2022 рік він обіймав посаду заступника начальника відділу Київської митниці Державної митної служби, т.в.о. начальника відділу Київської митниці. У 2022–2023 роках був начальником Управління СБУ в Сумській області.

Раніше

Перезавантаження бюро стало однією з умов програми розширеного фінансування МВФ. У меморандумі з фондом ідеться про внесення змін у чинний закон, який регулює діяльність БЕБ.

А пріоритетом є розробка прозорих критеріїв відбору персоналу та керівництва бюро. Також у документі зазначено, що БЕБ повинно підпорядковуватися Мінфіну, а не напряму уряду, як зараз.

Новини за темою: Дружина очільника БЕБ продає "Укрзалізниці" деталі за завищеними цінами, – ЗМІ
Читайте також:
Масштабні обшуки: Чотири виробники підозрюються у збуті нелегальних сигарет Масштабні обшуки: Чотири виробники підозрюються у збуті нелегальних сигарет
У Києві викрили енергетичну компанію, що не сплатила 132 мільйони гривень податків У Києві викрили енергетичну компанію, що не сплатила 132 мільйони гривень податків
Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки
Кабмін призначив нового очільника Бюро економічної безпеки: Ним став Сергій Перхун Кабмін призначив нового очільника Бюро економічної безпеки: Ним став Сергій Перхун