USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Казахстан купує танкери для перевезення нафти в обхід Росії, – Bloomberg

Вже придбано два плавзасоби
танкер

Танкер

Джерело: відкриті джерела

Казахстан купує танкери для того, щоб в обхід Росії перевозити свою нафту через Каспійське і Чорне моря. Про це пише Bloomberg.

Журналісти повідомляють, що підрозділ державної казахстанської АТ "НК "КазМунайГаз" уже придбав два танкери дедвейтом 8 тисяч тонн кожен для перевезення нафти через Каспійське море.

Найближчим часом для роботи в Чорному морі буде придбано ще два судна дедвейтом 80 тисяч тонн кожне.

Новини за темою: Російська нафта впала в ціні до 50 доларів

Альтернатива російському трубопроводу

Цікаво, що Каспійський трубопровідний консорціум (КТК), що проходить через Росію, залишається найбільш вигідним маршрутом для експорту нафти з Казахстану. І іншим видам транспорту складно конкурувати з Каспійським трубопровідним консорціумом.

Проте країна, попри це, вивчає різні альтернативні шляхи. І всі вони – в обхід Росії.

Видання нагадує, що минулого року КТК відправив близько 80% казахстанського експорту нафти, доставляючи нафту наземним трубопроводом з основних родовищ країни на чорноморський танкерний термінал недалеко від російського порту Новоросійськ.

Новини за темою: Росія закуповує чіпи та безпілотники для війни в Україні через Казахстан: Розслідування

Однак перебої в роботі термінала навесні та влітку 2022 року змусили Казахстан тимчасово обмежити видобуток нафти. Війна також збільшила ризик для судноплавства в регіоні.

За даними Bloomberg, цього року Казахстан вже експортував 300 тисяч тонн нафти через Каспійське море і трубопроводом Баку – Тбілісі – Джейхан, що проходить з Азербайджану в Туреччину. Загалом планується відправити близько 1,5 мільйона тонн цього року.

Читайте також:
Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії
Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині
Переправляв Переправляв "Шахеди" з Ірану до українського кордону: Гендиректору російської авіакомпанії повідомили про підозру
Російським спортсменам дозволили виступати на Паралімпіаді-2024 Російським спортсменам дозволили виступати на Паралімпіаді-2024