USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Історичний антирекорд: Цьогоріч в Україні було відкрито майже 60 тис. кримінальних проваджень за шахрайство

Попри сплеск проваджень, лише 14% від цих справ доходило до суду
шахрайство
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

В Україні цьогоріч зафіксована аномальна активність шахраїв. Цьогоріч було відкрито майже 60 тисяч кримінальних проваджень за шахрайство – найбільше за останні роки. Втім, попри сплеск, лише 14% від цих справ доходило до суду. Про це пише "Опендатабот".

Так, за вісім місяців 2023 року в Україні було відкрито 59 605 кримінальних проваджень за шахрайство – стаття 190 ККУ. Це більше, аніж за два попередні роки разом. Зокрема, у 2021 році було відкрито 23 847 кримінальних справ, а у 2022-му – 32 086.

Цьогоріч кількість нових проваджень росте щомісяця. Так, якщо на початку року в середньому за місяць було 6,7 тисячі нових проваджень проти шахраїв, то вже з травня середня кількість відкритих проваджень у місяць складала 8,2 тисячі.

Кількість кримінальних проваджень за шахрайство
Джерело: Опендатабот

Втім, попри зростання кількості відкритих проваджень, щороку кількість справ, що доходять до суду, меншає. Так, за вісім місяців 2023 року до суду доходило лише 14% від загальної кількості відкритих проваджень. Для порівняння, у відповідний період 2021 року до суду потрапляло 30% від загальної кількості кримінальних проваджень.

До речі, в травні національна поліція ліквідувала масштабну шахрайську мережу, в якій брали участь 56 фігурантів. Зловмисники розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки українців. Так, вони отримали доступ до рахунків більше ніж 10 тисяч громадян і привласнили близько 15 мільйонів гривень.

Згодом працівники Державного бюро розслідувань викрили у Дніпрі організовану групу, яка під виглядом допомоги Збройним силам України виманювала пальне у представників автозаправних станцій.

А от на Київщині шахрайка за 150 тис. гривень обіцяла "допомогти" повернути людей з полону.

Читайте також:
Обіцяв гроші топпосадовцям за підряди на 1 млрд гривень: Нардеп Лабазюк отримав підозру Обіцяв гроші топпосадовцям за підряди на 1 млрд гривень: Нардеп Лабазюк отримав підозру
В одній з військових частин Чернігівщини купували генератори за завищеними цінами. Збитки становлять майже 40 млн гривень В одній з військових частин Чернігівщини купували генератори за завищеними цінами. Збитки становлять майже 40 млн гривень
ВАКС заочно заарештував сина ексзаступника секретаря РНБО Гладковського: Що відомо ВАКС заочно заарештував сина ексзаступника секретаря РНБО Гладковського: Що відомо
Незаконно заволоділи державними коштами на суму понад 62 млн гривень: Керівництво Держспецзв’язку отримало підозру Незаконно заволоділи державними коштами на суму понад 62 млн гривень: Керівництво Держспецзв’язку отримало підозру