USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Грузія знаходиться у стані гострої політичної кризи, шість депутатів можуть покинути коаліцію, – експерт

Навіть всередині партії "Грузинська мрія" намічається розкол
протести в Грузії_2
Джерело: відкриті джерела

Мітинги в Грузії показали, що країна знаходиться в стадії гострої політичної кризи. Про це в ефірі UWN заявив грузинський політичний аналітик Гела Васадзе.

Він наголосив, що криза перейшла з кабінетів на вулиці, оскільки всередині самої партії "Грузинська мрія" спостерігається початок розколу.

"В самій "Грузинській мрії" всередині пішла ерозія. Всі чудово зрозуміли, що влада не така сильна, вона не може протягнути те, що хоче, – це перше. Друге, що найголовніше, – замаячила можливість отримання санкцій, що для багатьох депутатів "Грузинської мрії", які є за сумісництвом і мільйонерами, є дуже поганою новиною. Тому вже зараз йдуть розмови про те, що шість депутатів, можливо, покинуть правлячу коаліцію, про це говорити ще рано, але розмови йдуть. Тому загалом становище у "Грузинської мрії" досить хитке", – додав експерт.

Нагадаємо, в Грузії 7 березня 2023 року ухвалили, попри спротив опозиції і активістів, закон про "іноагентів". Він значно придушує свободи не тільки правозахисників та опозиційної преси, але і багатьох не пов'язаних із політичним життям категорій громадян.

Після ухвалення документа в першому читанні в країні два дні тривали масштабні протести.

Так, приміром, у ніч проти 8 березня 2023 року силовики влаштували розгін протестувальників за допомогою водометів і сльозогінного газу. Після протестів парламентська більшість "Грузинська мрія" вирішила відкликати скандальний законопроєкт. 

Читайте також:
ЄС готує обмеження для Грузії після ухвалення закону про ЄС готує обмеження для Грузії після ухвалення закону про "іноагентів"
Спікер парламенту Грузії підписав закон про Спікер парламенту Грузії підписав закон про "іноагентів"
У Грузії відмовляються підкорятися закону про У Грузії відмовляються підкорятися закону про "іноагентів". Там вже анонсували новий масштабний протест
Президент Грузії закликала зібрати підписи для проведення референдуму після ухвалення закону про іноагентів Президент Грузії закликала зібрати підписи для проведення референдуму після ухвалення закону про іноагентів