USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Географічним назвам у Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською

Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення уряду
Крим
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою. Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Зокрема, кримськотатарську мову хочуть використати для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.

Підготовка цього рішення триває на виконання Закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.

Серед іншого, узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап. Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

Зазначається, що за результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, постійним представником президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

Що передувало

Нагадаємо, 7 вересня 2023 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою АР Крим" щодо декомунізації та введення нового районного поділу Криму. Замість 14 районів на півострові утворили 10 нових районів: Бахчисарайський, Білогірський, Джанкойський, Євпаторійський, Керченський, Курманський, Перекопський, Сімферопольський, Феодосійський та Ялтинський.

Теги: Крим
Читайте також:
"Сергій Котов" пішов на дно: Серед екіпажу російського корабля є загиблі, поранені й знищений вертоліт Ка-29
РФ навмисно звела Керченський міст нижче, ніж цього вимагають правила, – військовий РФ навмисно звела Керченський міст нижче, ніж цього вимагають правила, – військовий
Щонайменше 600 Щонайменше 600 "суддів" Криму та РФ слухають справи політичних переслідувань на окупованому півострові
Очільника так званого Очільника так званого "Верховного суду Криму" судитимуть за держзраду