USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Французький суд відмовив Україні в екстрадиції Жеваго

Ордер на міжнародний арешт олігарха Україна видала у 2021 році
Костянтин Жеваго
Костянтин Жеваго
Джерело: відкриті джерела

Французький суд відхилив апеляцію українського уряду і постановив, що бізнесмен Костянтин Жеваго не підлягає екстрадиції у зв'язку зі звинуваченнями в розкраданнях, пише Reuters.

"(Суд) доходить висновку, що держава-заявник не в змозі гарантувати, що Жеваго буде судимий судом, який може забезпечити фундаментальні процесуальні гарантії та захист прав захисту", – йдеться у вердикті суду, отриманому Reuters.

Ордер на міжнародний арешт Жеваго, який працював у парламенті з 1999-го по 2019 рік, Україна видала 2021 року.

У чому звинувачують Жеваго

Раніше СБУ, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора повідомили про підозру головному бухгалтеру Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Топменеджер підозрюється в тому, що сприяв ухиленню підприємством від сплати до держбюджету рентних платежів за використання надр родовища залізних руд на суму близько 2 млрд гривень. Це відбувалося кілька останніх років.

Полтавський ГЗК входить до складу гірничодобувної групи компаній Ferrexpo і належить олігарху-втікачу Костянтину Жеваго.

Він утік із країни кілька років тому через порушення кримінальної справи про шахрайство в його колишньому банку "Фінанси та Кредит", який збанкрутував 2015 року. З цього часу він курсує між Лондоном і Дубаєм.

27 грудня минулого року його затримали на гірськолижному курорті Куршевель за запитом української сторони. Суд тоді виніс рішення про екстрадиційний арешт українського олігарха-втікача Костянтина Жеваго. У січні він вніс заставу в 1 мільйон євро і вийшов із-під варти.

Більш детально про справу Жеваго, читайте тут.

Читайте також:
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова
Mastercard приєднається до програми українського кешбеку Mastercard приєднається до програми українського кешбеку
Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін