USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Експерт пояснив, чому травень може стати важким для України

Окупанти намагатимуться наступати, поки Україна ще не отримала допомогу від партнерів
Олександр Коваленко
Олександр Коваленко в ефірі UWN
Джерело: відкриті джерела

У травні може загостритись ситуація на фронті. Це пов’язано, зокрема, з новою хвилею мобілізації. Про це розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі UWN.

"Чому саме травень? Тому що у травні буде інавгурація Путіна, і після інавгурації Путіна розпочнеться процес мобілізації. Тобто новий людський ресурс з’явиться у великій кількості, і на кінець травня – початок червня цей людський ресурс почне з’являтися в зоні бойових дій", – пояснив він.

Проте, за словами Коваленка, цей план РФ може не спрацювати, адже скоро в Україну приїде допомога від союзників. Тому окупанти, ймовірно, намагатимуться активізувати наступальні дії вже зараз.

"Саме тому травень небезпечний. Крім всього іншого, в травні ми ще не отримуємо наповну всю ту зброю та допомогу, яка відправляється США. Тобто цей процес запущено, він працює, але він поки не вийшов на якийсь системно стабільний досить високий рівень. Це тільки починається цей процес. Тому у травні ми ще не будемо повністю забезпечені всім тим, що нам будуть передавати США. Отже виникає такий дисбаланс з одного боку по можливостям, з іншого боку – росіяни розуміють, що надалі в них не буде цієї можливості, щоб якось впливати на лінію боєвого зіткнення", – сказав експерт.

Чи будуть атаки на цивільне населення?

За словами Коваленка, окупанти намагатимуться атакувати логістику, тому можливі атаки ракетами та "Шахедами".

Про важкий травень говорив і Буданов

Українська розвідка попереджає, що травень 2024 року стане важким періодом як для ЗСУ, так і для всієї країни. 

За його словами, проблеми будуть не лише на фронті, а й всередині країни, тож українцям знову варто згуртуватися.

"На нас чекає доволі важка, за нашою оцінкою, ситуація найближчим часом. Але вона не катастрофічна, це теж треба розуміти. Армагеддон не станеться, як багато хто зараз починає казати. Але проблеми від середини травня будуть… Я і про фронт зокрема. Це комплексний підхід, тому що росіяни використовуватимуть комплексний підхід. Вони проводять комплексну операцію. Не будемо ми про це з вами довго розмовляти, але це важкий період буде. Середина травня, початок червня", – сказав він.

Нова допомога від США

Сьогодні президент Джо Байден підписав закон про надання 61 млрд доларів на підтримку України.

Відправка зброї може розпочатись вже цього тижня. З повним списком озброєння та техніки можна ознайомитись тут.

За неофіційною інформацією, Сполучені Штати Америки вже передали Україні ракети ATACMS.

Читайте також:
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії розпочався другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії розпочався другий день Саміту миру. Відео, фото
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ