USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Е-чергою на кордоні зможуть скористатись водії легкових автомобілів

За допомогою цього сервісу транспортні засоби вже понад 800 тисяч разів перетнули кордон
Кордон
Джерело: відкриті джерела

Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою поширив дію електронної системи "Електронна черга перетину кордону" ("єЧерга") на водіїв легкових авто. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Невід’ємним елементом підвищення якості державного управління є реформа цифровізації. Ми продовжуємо масштабувати наш успішний проєкт "єЧерга" для зручного перетину кордонів. Сьогодні ухвалюємо постанову, яка поширює електронну чергу і на водіїв легкових авто", – написав Шмигаль.

Він зазначив, що за допомогою цього сервісу транспортні засоби вже понад 800 тисяч разів перетнули кордон.

"Це зручно і прискорює весь процес. Плюс знімає питання зловживань", – додав глава уряду.

Що таке "єЧерга" і в чому її переваги?

"єЧерга" – це безплатний сервіс, в якому перевізники можуть стати в чергу та відстежувати її просування онлайн. Як повідомляли у Держприкордонслужбі, система автоматично надсилатиме сповіщення на телефон водія з приблизним часом перетину кордону.

Проєкт електронної черги для вантажівок стартував в середині грудня 2022 року з пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ".

У травні 2023-го Міністерство відновлення запустило "єЧергу" ще на 15 вантажних пунктах пропуску. З серпня до неї долучили автобуси.

Наприкінці минулого тижня у рамках проєкту було запущено нову послугу для міжнародних перевізників. Ідеться про можливість відслідковувати всі онлайн-бронювання в особистому кабінеті.

Тепер переглядати всі активні черги можна через особистий кабінет в системі "Шлях". Йдеться про статус кожної вантажівки та автобуса, зареєстрованих на перевізника. Нова опція стала доступною завдяки інтеграції систем "єЧерга" та "Шлях".

Головні переваги проєкту "Електронна черга перетину кордону" такі: водії заздалегідь планують перевезення і не витрачають час та гроші на кількаденне простоювання. Натомість держава має можливість аналізувати транспортні потоки, впорядкувати перевезення та усунути черги на кордонах.

Читайте також:
Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд
Авто українців вилучатимуть на потреби ЗСУ: Як це відбуватиметься Авто українців вилучатимуть на потреби ЗСУ: Як це відбуватиметься
Україна виконала всі структурні маяки МВФ, передбачені на березень Україна виконала всі структурні маяки МВФ, передбачені на березень
Ухилянтів можуть обмежити у праві керувати авто: У яких випадках та як це відбуватиметься Ухилянтів можуть обмежити у праві керувати авто: У яких випадках та як це відбуватиметься