USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Довіра українців до Зеленського лишається високою, хоча показник зменшується

Станом на травень 2024 року 59% довіряють Володимиру Зеленському, 36% – не довіряють
Зеленський
Володимир Зеленський, президент України
Джерело: Володимир Зеленський

Рівень довіри до президента Володимира Зеленського поступово знижується з травня 2022 року, але станом на травень 2024 року більшість опитаних довіряють главі держави. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 16–22 травня.

Зазначається, що станом на травень 2024 року 59% довіряють Зеленському, 36% – не довіряють.

У КМІС нагадали, що після президентських і парламентських виборів 2019 року 80% українців довіряли Володимиру Зеленському. Проте до лютого 2022 року рівень довіри поступово знизився до 37% (і напередодні вторгнення вже було більше тих, хто йому не довіряє). Після вторгнення рівень довіри до президента Зеленського зріс до 90%, але до кінця грудня 2023 року упав до 77%, а до лютого 2024-го – до 64%.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький підкреслив, що наразі Зеленський зберігає легітимність в очах українського суспільства і більшість українців продовжують йому довіряти (а 70–80% виступають проти проведення виборів зараз).

"Утім, тенденція до зниження довіри продовжується і, як можна бачити з результатів, основні причини для критики від пересічних українців – не завжди вдала кадрова політика і рішення та питання справедливості (зокрема, у формі боротьби з корупцією та справедливого тягаря війни для всіх)", − зазначив Грушецький.

За його словами, наразі українці більше зосереджуються на критиці "команди", а не самого президента, проте тренд зниження довіри вказує, що вже відбувається "перенесення негативу" і на самого Зеленського. Дослідження тривало 16–22 травня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1002 респонденти у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України.

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас з 1002 респондентів 26 до 24 лютого 2022 року проживали на території, яка зараз окупована), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10% та 1,5% − для показників, близьких до 5%.

КМІС зазначає, що за умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, однак соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Вплинути на рейтинг Зеленського найбільше жадає Кремль. Там навіть провели соцопитування серед українців, щоб дізнатися рівень довіри до президента України. Проведені Кремлем опитування показали, що довіра до Зеленського залишається стабільно високою: з лютого по червень президенту довіряли від 68% до 73,3% українців. Опитування, проведене київським Центром Разумкова в липні, показало, що довіра до Зеленського становить 81%.

Читайте також:
Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію
Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь, і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру у Швейцарії Позиція сили, заморожування війни РФ проти України – не відповідь, і Росія обрала війну, а не дипломатію. Головні тези першого дня Саміту миру у Швейцарії
Зеленський під час Саміту миру обговорив зі Вселенським патріархом Варфоломієм гуманітарну підтримку України Зеленський під час Саміту миру обговорив зі Вселенським патріархом Варфоломієм гуманітарну підтримку України
Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, – Зеленський на Саміті миру Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, – Зеленський на Саміті миру