USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Допомога Україні сягнула історичного мінімуму з початку повномасштабної війни

Зараз Україна все більше покладається на основну групу донорів, таких як США, Німеччина, країни Північної та Східної Європи
ЗСУ
Воїни ЗСУ
Джерело: Генштаб ЗСУ

З серпня по жовтень 2023 року обсяг нової допомоги Україні з боку країн-партнерів різко скоротився та сягнув найнижчого показника із січня 2022 року. Про це йдеться у дослідженні Ukraine Support Tracker Кільського інституту світової економіки.

"У період із серпня по жовтень 2023 року спостерігалося різке скорочення обсягу новонаданої допомоги, водночас вартість нових пакетів склала лише 2,11 млрд євро, що на 87% менше порівняно з тим самим періодом 2022 року, та є найнижчим показником із січня 2022 року. З 42 відстежених донорів лише 20 надали нові пакети допомоги за останні три місяці, що є найменшою часткою активних донорів з початку війни. Європейський Союз і Сполучені Штати також взяли на себе небагато нових зобов’язань", – йдеться у звіті.

Зазначається, що зараз Україна все більше покладається на основну групу донорів, таких як США, Німеччина, країни Північної та Східної Європи. Прогноз незрозумілий, оскільки найбільше незавершене зобов’язання щодо надання допомоги – Європейського Союзу – остаточно не затверджено, а допомога з боку Сполучених Штатів скорочується.

"Наші цифри підтверджують враження про більш невпевнену позицію донорів в останні місяці. Україна все більше залежить від кількох основних донорів, які продовжують надавати значну підтримку, як-от Німеччина, США чи північні країни. Враховуючи невизначеність щодо подальшої допомоги США, Україні залишається лише сподіватися, що ЄС нарешті ухвалить свій давно оголошений пакет підтримки в розмірі 50 млрд євро. Подальша відстрочка однозначно зміцнить позиції Путіна", – сказав директор дослідницького центру Кільського інституту Крістоф Требеш.

Країни, які найбільше допомагають Україні

Основною групою активних донорів наразі є окремі європейські країни, такі як Хорватія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Швейцарія, країни НАТО, а також Канада та Велика Британія. Крім того, Україна може покладатися на великі раніше обіцяні багаторічні програми, на які зараз припадає більшість фактично наданої допомоги. Наприклад, Данія, Німеччина та Норвегія надали відповідно 1,2 млрд євро, 1 млрд євро та 662 млн євро військової допомоги за останні три місяці в рамках своїх попередніх багаторічних схем.

Експерти звертають увагу, що за обсягом наданої військової допомоги країни Євросоюзу продовжують наздоганяти, а тепер і випереджають Сполучені Штати. Зокрема, Німеччина та скандинавські країни (Данія, Норвегія, Швеція та Фінляндія) виділили значну нову допомогу в останні місяці.

Із загальних 25 млрд євро зобов’язань щодо важкої зброї (січень 2022 року – жовтень 2023 року) на США припадає 43% загальної вартості, тоді як на всі країни та інституції Європейського Союзу разом припадає 47%, а решта надходить від різних інших донорів, зокрема Великої Британії та Канади.

В Сенаті США заблокували законопроєкт про допомогу Україні

Сенат Сполучених Штатів Америки провалив процедурне голосування за законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Документ мав отримати щонайменше 60 голосів для того, щоб його винесли на подальший розгляд. Своє рішення "за" віддали 49 сенаторів, 51 проголосував проти. 

Напередодні ми писали, що Володимир Зеленський в останню мить скасував онлайн-брифінг для сенаторів США, на якому він мав поінформувати їх про останні події у конфлікті з Росією та наполягати, щоб вони підтримали процедурне голосування щодо пакета екстреної допомоги, який включає понад 60 мільярдів доларів для Києва.

Тоді ж кілька сенаторів-республіканців покинули захід після того, як виникла суперечка через прикордонну кризу.

Читайте також:
"Сергій Котов" пішов на дно: Серед екіпажу російського корабля є загиблі, поранені й знищений вертоліт Ка-29
В Україні може збільшитись військовий збір для ФОП: Уряд готує законопроєкт В Україні може збільшитись військовий збір для ФОП: Уряд готує законопроєкт
Україна передала до МКС докази вчинення злочинів проти релігійних груп, завданих РФ у Криму Україна передала до МКС докази вчинення злочинів проти релігійних груп, завданих РФ у Криму
У США затримали ексспівробітника ПС, який У США затримали ексспівробітника ПС, який "зливав" секретні дані про Україну через сайт знайомств