USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Дев'ять основних пріоритетів. У ЄС розповіли про деталі гарантій безпеки для України

Пакет для України включає дев’ять пріоритетів майбутніх безпекових зобов’язань з боку Євросоюзу для України
Міноборони - ЄС
Представники Міноборони та ЄС обговорили довгострокові гарантії безпеки для України
Джерело: Міністерство оборони України

Представники Міноборони та Європейського Союзу обговорили довгострокові гарантії безпеки для України у вівторок, 5 грудня. Представники Європейської служби зовнішніх справ прибули до Києва, щоб розпочати від імені Верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля консультації стосовно пакета гарантій безпеки для України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

Напрямки довгострокової допомоги Євросоюзу представив заступник генерального секретаря з питань спільної політики безпеки та оборони Європейської служби зовнішніх справ Чарльз Фріз під час переговорів з українською делегацією на чолі із заступником міністра оборони України Юрієм Джигирем.

Пакет для України включає дев’ять пріоритетів майбутніх безпекових зобов’язань з боку Євросоюзу для України:

  • допомогу військовою технікою та обладнанням;
  • навчання українських військових;
  • співпрацю з українською оборонною промисловістю;
  • протистояння кібер- та гібридним загрозам;
  • допомогу в розмінуванні;
  • реалізацію реформ, пов'язаних з процесом вступу до ЄС;
  • посилення здатності контролювати запаси зброї;
  • підтримку зусиль з ядерної безпеки;
  • обмін розвідданими, зокрема супутниковими знімками.

Фріз також наголосив, що Європейський Союз "намагається забезпечувати надання допомоги Україні настільки швидко, наскільки це потрібно".

Новини за темою: Країни G7 підготували "історичні" гарантії безпеки для України

Гарантії безпеки

Раніше члени G7 домовилися на саміті НАТО у 2023 році щодо узгодження набору двосторонніх гарантій безпеки з Україною, спрямованих на стримування російської агресії проти країни. Україна своєю чергою зобов'язалася продовжити низку реформ, у тому числі в правоохоронній та судовій системі, а також у секторах безпеки та оборони. Деякі з ключових країн – союзників України прагнуть укласти двосторонні угоди цього року.

Слід зазначити, що обговорення такого плану відбувається на тлі невиконання Євросоюзом свого зобов'язання надати Силам оборони України один мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року, а також на тлі переговорів про довгострокову допомогу, що "зайшли в глухий кут", пояснюється в публікації.

У документі йдеться, що підтримка постачання зброї, як і раніше, надаватиметься через Європейський фонд миру – механізм, який відшкодовує державам-членам те, що вони постачають Україні. За словами дипломата ЄС у розмові з журналістами, початковий план Євросоюзу виділити 20 мільярдів євро (21,8 мільярда доларів) протягом чотирьох років на відшкодування передачі озброєння для України залишається під загрозою зриву через те, що деякі держави-члени, включаючи Німеччину, не змогли домовитись про умови.

Натомість країни Європейського Союзу сподіваються досягти домовленості про виділення 5 мільярдів євро на 2024 рік із зобов'язаннями щодо продовження підтримки надалі, пише Bloomberg. Також очікується, що лідери Європейського Союзу обговорять на грудневому саміті рекомендацію Єврокомісії офіційно розпочати переговори щодо членства з Україною. Деякі потоки підтримки для України від Євросоюзу блокує Угорщина – Будапешт хоче, щоб Брюссель спочатку обговорив її спільну стратегію щодо Києва, сказав дипломат.

Раніше ми повідомляли, що Франція готова домовитися з Україною про надання гарантій безпеки, які допоможуть їй захистити себе в довгостроковій перспективі та запобігти можливій майбутній агресії, як це підтвердили наші лідери у спільній декларації 36-го франко-британського саміту. Поряд з цим канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Захід готовий надати певні гарантії безпеки для України, однак, за його словами, час для цього ще не настав. Також до цього прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак підтримав ідею вступу України до НАТО, але наполягав на тому, що до цього має бути план забезпечення безпеки країни.

Читайте також:
100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень 100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень
Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат