USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Країни G7 підготували "історичні" гарантії безпеки для України

Після підписання декларації партнери анонсують ще більше безпекової допомоги Україні
G7

Прапори країн-учасниць "Великої сімки" на саміті у Німеччині в червні 2022 року 

Джерело: The Associated Press

Країни G7 підготували довгострокові безпекові гарантії для України. Їх називають "історичними" та кроком до завершення поточної фази війни. Про це повідомили у пресслужбі уряду Великої Британії, передає "Європейська правда".

Рішення вже підготовлене та майже узгоджене. Підписання відбудеться у середу у Вільнюсі, на полях саміту НАТО.

"Спільна декларація, яку очікувано підпишуть усі члени G7, визначить формат підтримки для України з боку союзників у наступні роки з метою завершити війну, а також стримати чи відбити будь-яку наступну агресію. Це перший раз, коли така кількість країн ухвалює подібну комплексну угоду", – зазначили у пресслужбі. 

Підписанти Спільної декларації, окрім того, нададуть довгострокові двосторонні безпекові зобов’язання Україні, метою яких буде "побудова України, яка може захистити свою територіальну цілісність зараз та у майбутньому". 

Після підписання декларації партнери анонсують ще більше безпекової допомоги, що включатиме у тому числі більш об’ємний і швидкий обмін розвіданими та підтримку для боротьби з кібератаками і гібридними загрозами, розширення навчальних програм для українських військових, розвиток промислової бази України. 

"Не можна ще раз допустити повторення того, що сталося в Україні, і ця декларація підтверджує нашу готовність подбати, що Україна надалі не залишиться вразливою перед новими варварськими діями Росії. Підтримка руху України на шляху до НАТО у поєднані з формальними, багатосторонніми та двосторонніми угодами і величезною підтримкою країн-членів НАТО стане потужним сигналом для президента Путіна і поверне мир у Європу", – зазначив прем’єр Британії Ріші Сунак. 

На першій зустрічі Ради Україна-НАТО він планує привітати рішення союзників спростити процедуру руху України до НАТО і відзначити, що Україна дуже швидко адаптує стандарти Альянсу, а подальше підвищення сумісності і готовність до реформ "вже допомогли Україні наближатися до того моменту, коли вона буде готовою зайняти правомірне місце в Альянсі". 

Одночасно прем’єр Ріші Сунак анонсує великий новий пакет допомоги для України: з 70 одиницями техніки для ведення бою та логістики, серед яких бойові броньовані машини CVRT, тисячами боєприпасів для танків Challenger 2, а також близько 65 млн доларів на ремонт вже переданої військової техніки. 

Ці кошти передбачені і на створення реабілітаційного центру для військових, які отримали серйозні поранення, він працюватиме у партнерстві з провідним британським центром у цій сфері Stanford Hall за підтримки фахівців з усіх країн членів.

Читайте також:
Посвідчення ветеране замінять на цифрове - рішення Кабміну Посвідчення ветеране замінять на цифрове - рішення Кабміну
Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині