USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Десять країн запустили Талліннський механізм для кіберзахисту України

Створена група тісно співпрацюватиме з ЄС і НАТО та залишається відкритою до приєднання нових учасників
кіберзброя
Кіберзброя
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні, 20 грудня, міністерства закордонних справ України та ще десяти країн створили Талліннський механізм із кібербезпеки. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

До ініціативи долучилися Велика Британія, Данія, Естонія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Франція і Швеція.

Очільник зовнішньополітичного відомства  зазначив, що Талліннський механізм допоможе зміцнити кібербезпеку та цивільний кіберпотенціал нашої держави, а також посилити її захист у кіберпросторі та задовольнити довгострокові потреби в кіберстійкості.

"Міністерства закордонних справ країн Таллінського механізму будуть координувати зусилля з мобілізації додаткової підтримки для потреб профільних установ у сфері кібербезпеки. Група також тісно співпрацюватиме з ЄС і НАТО та залишається відкритою до приєднання нових учасників", – додав Кулеба.

Кібератаки на Україну

Кіберфахівці Служби безпеки України системно протидіють загрозам інформаційно-підривної діяльності окупантів. З початку цього року, станом на жовтень, нейтралізували майже 4 тис. кібератак на електронні системи центральних органів влади та критичної інфраструктури країни.

Більшість ворожих кібератак спрямована на пошук несанкціонованого доступу до електронного документообігу держустанов і технологічних систем інфраструктури.

Зокрема 12 грудня хакерської атаки зазнала компанія "Київстар". У розвідці Британії зазначили, кібератака на "Київстар", ймовірно, була однією з найбільших підривних кібератак на українські мережі від початку повномасштабної війни.

Читайте також:
Telegram вживатиме заходів щодо Telegram вживатиме заходів щодо "проблемних каналів", на які вказала українська влада
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт
Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї
Атакували виробника HIMARS і аеропорти США: У РФ розпустили хакерську групу KillNet Атакували виробника HIMARS і аеропорти США: У РФ розпустили хакерську групу KillNet