USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Данія виділила на допомогу Україні майже 300 млн євро: Частина грошей піде на виробництво ракет

Зокрема, пакет допомоги передбачає інвестування українського ОПК
Данія Україна

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Уряд Данії оголосив про виділення нового пакета військової допомоги Україні на 2,2 млрд крон (близько 295 млн євро). Про це повідомило Міністерство оборони країни.

Кошти з нового пакета задіють, зокрема, в оборонну промисловість України для придбання та безоплатного передання зброї та боєприпасів, безпілотних літальних апаратів і виробництва ракетних деталей у співпраці з Нідерландами та Чехією, а також на значну допомогу в морській сфері.

Загальна вартість пакета становить приблизно 2,2 млрд данських крон (295 млн євро), з яких 200 млн крон (28,5 млн євро) підуть безпосередньо в інвестування українського ОПК.

"У березні я відвідав низку українських підприємств оборонної промисловості в Києві, і стало зрозуміло, що є великий потенціал для майбутнього співробітництва, яке може постачати необхідне обладнання в Україну, що допоможе змінити ситуацію на полі бою", – сказав міністр оборони Трольс Лунд Пульсен.

Новини за темою: Данія затримує передачу Україні літаків F-16 на пів року

Очільник оборонного відомства Данії наголосив, що прямі інвестиції в український ОПК – це нова ініціатива, яка, як він сподівається, може надихнути інші країни зробити те саме, щоб Україна сама могла виробляти більше військового обладнання.

Пакет також передбачає укладення низки різних угод із союзниками щодо закупівель і пожертвувань для України від оборонної промисловості західних країн, а також спільних пожертвувань. Частину зброї поставлятимуть данські компанії.

Як відомо, раніше президент України Володимир Зеленський і прем'єрка Данії Метте Фредеріксен у Львові підписали документ про гарантії безпеки між країнами. 

У 2024 році військова підтримка Данії становитиме щонайменше 1,8 млрд євро. Крім того, Данський фонд на підтримку України виділив 8,5 млрд євро на поточну підтримку нашої держави у 2023–2028 роках.

Ще раніше Данія вирішила передати Україні всю артилерію, яку має в запасі.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування