USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Через повітряні тривоги втрати держбюджету України становлять 3 млрд гривень на добу, – Гетманцев

Торік збитки від тривог в Україні складали 7 мільярдів гривень на день
Гроші
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Якщо говорити про податки, то втрати бюджету від зупинки економічної діяльності через повітряні тривоги становлять 3 млрд гривень на добу вимушеного простою. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, торік збитки від тривог в Україні складали 7 млрд гривень на день. Цьогоріч сума може збільшитися.

"Якщо рахувати збитки у прив’язці до ВВП – вони постійно збільшуються. Але тут треба враховувати номінально зростаючий ВВП – за оцінками НБУ, ВВП цього року становитиме 6,63 трлн грн. Якщо припустити, що під час тривоги зупиняється половина економіки, збитки за чисту добу тривоги умовно становитимуть – 9 млрд грн (у 2022 році – 7 млрд грн)", – зазначив Гетманцев.

Також він пояснив, що такий підхід до розрахунків є приблизним і може змінюватися по регіонах. На приблизність розрахунків впливає й те, що значна частина тривог припадає на нічний час. Однак оцінити орієнтовний масштаб втрат у валовій доданій вартості все ж можна.

"Всі податки по зведеному бюджету (разом з ЄСВ) займають близько третини ВВП (у 2022 році – 34% ВВП). Тому, якщо говорити про податки, то втрати від зупинення економічної діяльності для бюджету складають 3 млрд грн на добу вимушеного простою", – уточнив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Якщо взяти мінімальну сумарну тривалість тривог у дві доби на місяць, втрати зведеного бюджету і Пенсійного фонду можуть сягати 6 млрд грн/місяць, наголосив він.

Гетманцев переконаний, що з урахуванням посилення нашої ППО певне практичне рішення щодо затяжних тривог буде знайдено. Мінімізувати збитки і при цьому убезпечити українців – це те завдання, яке нині вирішується.

Напередодні ми повідомляли, що в Україні не змінюватимуть схему оповіщення населення через зліт МіГ-31. Повітряні сили ЗСУ будуть продовжувати оголошувати небезпеку щодо ударних БПЛА, ракетної атаки і тактичної авіації чи РСЗВ.

Читайте також:
Справа Справа "Обʼєднаної гірничо-хімічної компанії": АРМА встановило наявність активів товариства в США та Польщі
Збитки Харкова від російських обстрілів сягнули 10 мільярдів доларів, – Терехов Збитки Харкова від російських обстрілів сягнули 10 мільярдів доларів, – Терехов
Окупанти обіцяють за шість років побудувати в  так званій Окупанти обіцяють за шість років побудувати в так званій "ЛНР" всеросійські смітники
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією