USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Бюджет щорічно може отримувати від економічного бронювання від мобілізації 200 млрд гривень, – нардеп Наталуха

Законопроєкт про бронювання від мобілізації за гроші досі не зареєстрований у парламенті
Бронювання працівників
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Державний бюджет може щорічно отримувати 200 млрд гривень від бронювання бізнесом критично важливих військовозобов'язаних співробітників. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, передає "Інтерфакс-Україна".

"Зараз діяльність комітету фокусується на забезпеченні потреб фінансування бюджету через різні інструменти і, звісно, першим тут є пряме фіскальне забезпечення оборонних видатків. І тут ми покладаємося не на масове збільшення податків, а якраз на створення нових механізмів, пошук нових інструментів, нових шляхів (...), зокрема, ми не відкидаємо питання економічної оборони, яке, на нашу думку і за нашими розрахунками, може приносити від 200 млрд гривень на рік", – сказав він.

Два варіанти економічного бронювання

Раніше повідомлялося, що вже у кінці березня у Верховній Раді може з’явитись законопроєкт про економічне бронювання.

Станом на сьогодні у планах є дві моделі. Перша модель – це, власне, модель, яка народилася в Офісі президента, про те, що особи, які мають зарплату більше ніж 35 тисяч гривень, можуть бути заброньованими від мобілізації. 

Друга – це модель про сплату додаткового військового збору за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, заробітної плати чи якихось інших критерій. Попередньо, розмір цього військового збору становить 20 тисяч гривень за кожну заброньовану особу.

Зазначимо, що законопроєкти ще досі не зареєстровані у парламенті.

Що кажуть у Кабміні?

Нардеп Олексій Гончаренко повідомляв, що в Кабміні планують привʼязати бронювання від мобілізації до рівня заробітної плати.

І так забронюють всіх:

1. чиновників категорії А;
2. робітників підприємств, установ і організацій оборонно-промислового комплексу, постачальників для ЗСУ;
3. робітників поліції.

З бізнесу забронюють повністю:

1. працівників паливно-енергетичного комплексу;
2. операторів зв'язку;

Також отримують можливість для бронювання ті:

1. Хто отримує зарплату від 35 000 гривень.
2. Сплачує ПДФО ≥ 6,3 тис. гривень, і ЄСВ ≥ 7,7 тис. гривень.
3. Айтівці, а саме резиденти "Дія.City", за умови сплати ПДФО ≥ 6,3 тис. гривень.

Правила бронювання від мобілізації зараз

У липні Кабінет міністрів удосконалив порядок бронювання військовозобов'язаних підприємствами. Зокрема, було розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані, та встановлені чіткі терміни розгляду держорганами звернень.

Тепер звернення підприємств, установ та організацій для визначення їх критично важливими, мають бути розглянуті держорганами у строк до 10 робочих днів з моменту отримання документів. Для отримання такого статусу потрібно відповідати трьом чи більше із семи критеріїв.

Критерії базуються на розмірі сплачених податків та зборів, відсутності заборгованості зі сплати ЄСВ, важливості підприємства в галузі національної економіки або задоволення потреб територіальної громади, розмірі середньої зарплати. Також одним із критеріїв є резидентство у "Дія.City".

Суми ЄСВ відтепер будуть враховуватися в одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим: цей критерій передбачає сплату підприємством протягом звітного податкового року податків, зборів, платежів (окрім митних платежів) на суму понад 1,5 млн євро.

Також підприємства ветеринарної медицини, казенні підприємства пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям. Крім цього, передбачається застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

Із січня Міністерство енергетики України видало доручення про необхідність проведення перевірок надання броні (тимчасової відстрочки від мобілізації) працівникам енергетичних компаній. 

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії