USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 0 3 8 0 0 (+1460)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40

Більш ніж половина українських новобудов мають суди по землі

Забудовники можуть забути продовжити оренду землі або починають будівництво без дозвільних документів
Будинок, таунхус

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

54% житлових комплексів, що наразі будуються в Україні, мають судові процеси щодо земельних ділянок. Деякі забудовники забувають подовжити оренду землі, на якій зводять ЖК, або ж взагалі можуть починати будівництво без жодних дозвільних документів. Про це повідомляє Опендатабот.

Згідно із даними, серед майже чотирьох сотень проаналізованих новобудов у 214 житлових комплексів наявні суди щодо землі, на якій їх зводять.

Забудовники ще 22-х ЖК не продовжили оренду земельної ділянки. Втім, найбільш критична ситуація у дев'яти майбутніх комплексах – в Реєстрі речових прав відсутня інформація про зв’язок землі із будівництвом.

"Відсутність будь-яких дозволів, прав на землю або неправильне землевикористання на момент, коли зводять новобудову, – це простір для корупції тоді, коли будівлю вводитимуть до експлуатації. Ба навіть пізніше, коли люди вже будуть в неї жити. Адже вирішити такі проблеми законним шляхом потім, коли люди вже вклали свої гроші, майже неможливо", – зазначив засновник Опендатабот Олексій Іванкін.

Якими є основні ризики не введеного в експлуатацію житла на будь-якому етапі будівництва, які створюють можливості для корупції?

До цього списку можна віднести наступні пункти:

  • відсутність дозволів на будівництво;
  • відсутність права власності або права користування у замовника на земельну ділянку;
  • договори оренди на земельну ділянку, що закінчуються найближчим часом;
  • невідповідність цільового призначення земельної ділянки – тобто на цьому місці взагалі не можна будувати житловий будинок;
  • наявність судових справ та арештів на земельних ділянках;
  • невідповідність будівництва до містобудівних умов (етажність та висотність).

Раніше ми повідомляли, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури оприлюднило проєкт закону України "Про основні засади житлової політики". Ним передбачається створення Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи, яка покликана забезпечити повну, достовірну та актуальну інформацію про житловий фонд України.

Читайте також:
Україна підписала угоду про безпеку з Португалією Україна підписала угоду про безпеку з Португалією
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
Железняк розповів, коли в Україні можуть підвищитись податки Железняк розповів, коли в Україні можуть підвищитись податки