USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Батьки-ухилянти: В Україні різко зросла кількість чоловіків, які через суд відбирають дітей у матерів, – дослідження

Більшість таких схем вдавалося реалізувати в Одеській області
суд

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

В Україні в рази зросла кількість судових рішень про позбавлення матері права виховання дитини на користь батька за 2022–2023 роки. У такий спосіб чоловіки намагаються уникнути мобілізації, йдеться в розслідуванні незалежного антикорупційного центру NGL.media.

У коментарі редакції один із військовослужбовців розповів, що протягом короткого періоду часу близько десятка військовослужбовців однієї з частин на півдні України подали рапорт на звільнення з армії на тій підставі, що після розлучення вони залишилися єдиними опікунами своїх неповнолітніх дітей.

Юрисконсульт запідозрив, що ці розлучення були фіктивними – тим паче, що всі рішення ухвалював один і той самий суд.

Під час журналістського розслідування з'ясувалося, що абсолютна більшість розлучень із подальшим позбавленням матері права виховання дитини на користь батька є фіктивними – і судді це розуміють. Такі рішення ухвалюють по всій країні, але понад 30% в одному конкретному суді – Білгород-Дністровському міськрайонному.

"Одним із ключових моментів при винесенні рішень про позбавлення матері права виховання дітей є так зване встановлення "факту самостійного виховання дитини" батьком", – ідеться в матеріалі.

Під час розслідування журналістів співробітники НАБУ проводили свою операцію і вже 9 січня в Білгороді-Дністровському правоохоронцям вдалося затримати фігуранта.

Затримання судді

Сьогодні Служба безпеки спільно з Національним антикорупційним бюро ліквідувала масштабну корупційну схему у Білгород-Дністровському міськрайонному суді Одеської області. Встановлено, що за 3,5 тис. доларів у суді приймалися рішення, які дозволяли чоловікам призовного віку уникнути мобілізації та виїхати за кордон. 

Схема полягала у тому, що за неправомірну вигоду у суді приймалися рішення, які фіктивно визначали місце проживання неповнолітніх дітей за чоловіками. Це давало право призовникам ухилитися від мобілізації, а також виїхати за кордон.

Читайте також:
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
Міноборони оцифрувало дані чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, – Гаврилюк Міноборони оцифрувало дані чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, – Гаврилюк
Має бути гарантована демобілізація військових: В Має бути гарантована демобілізація військових: В "Батьківщині" пояснили, чому відмовились голосувати за скандальний закон про мобілізацію
У Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується понад дві тисячі дітей У Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується понад дві тисячі дітей