USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Байден може переглянути деякі "червоні лінії", що стосуються війни в Україні, – WP

Білий дім зокрема розглядає можливість зняти обмеження на використання Україною американської зброї щодо РФ
Байден в Києві_2

Президент США Джо Байден

Джерело: Офіс Президента

Президент США Джо Байден розглядає зняття деяких "червоних ліній", щоб протистояти просуванню Росії в Україні. Одне з рішень може стосуватися дозволу використовувати американську зброю на території РФ. Про це повідомляє The Washington Post.

Видання наголошує, що ці кроки означатимуть значну ескалацію ретельно вивіреної політики Байдена щодо підтримки України.

"Той факт, що такі кроки зараз розглядаються, свідчить про зростаючу стурбованість адміністрації щодо вразливості України на полі бою", – пише WP.

Новини за темою: Блінкен закликає президента США зняти обмеження на застосування американської зброї на території Росії, – ЗМІ

Загроза нових санкцій проти Китаю, як уточнюється, є особливо делікатною, оскільки вона виникає в той час, коли обидві країни намагаються стабілізувати свої відносини.

"Але офіційні особи Сполучених Штатів Америки занепокоєні тим, що Пекін, технічно дотримуючись своєї обіцянки не постачати зброю Москві, став найбільшим чинником розвитку оборонного сектору Росії та її повномасштабного вторгнення в Україну", – додає WP.

Обмеження західних країн на удари по РФ

Як відомо, деякі країни Заходу надають зброю Україні за умови, що вона не буде використовуватися по території Росії. Ці держави аргументують свої рішення тим, що не хочуть ще більшої ескалації між НАТО і РФ.

Однак, як писали аналітики ISW, прорив росіян у Харківській області міг статися, зокрема, через те, що Захід забороняє Україні атакувати Росію наданою зброєю. На обмеження союзників скаржилися і в самій Україні.

Після довгих дискусій деякі країни альянсу все ж дозволили Україні застосовувати свою зброю на території ворога. Однією з останніх країн, яка дала на це "зелене світло", стала Швеція. Тепер у списку тих, хто надав дозвіл Україні бити по РФ їхньою зброєю, – десять країн. Серед них Франція, Велика Британія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Нідерланди, Швеція, Чехія, Фінляндія.

Читайте також:
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ