USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

70% українців мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, – опитування

Кількість тих, чиї близькі сьогодні воюють на фронті, зростає
ЗСУ
Джерело: відкриті джерела

70% українців мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування "Образ ветеранів в українському суспільстві" від Соціологічної групи "Рейтинг".

Зазначається, що 55% респондентів зазначили, що серед їхніх близьких та рідних є ті, хто брав участь у воєнних діях на території України з 2014-го до 2021 року. 

"70% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року", – йдеться у дослідженні.

Результати опитування
Джерело: скріншот

Також дані дослідження вказують на те, що кількість тих, чиї близькі сьогодні воюють на фронті, зростає, порівняно з попередніми опитуваннями.  

41% опитаних припускають, що можуть стати ветераном у майбутньому. 53% мають протилежну думку.

"Найчастіше про можливість стати ветераном говорили мешканці західних регіонів, наймолодші респонденти, чоловіки, ті, хто має родичів та ближніх, які воювали з 2014 року та воюють зараз", – йдеться у результатах опитування.

Результати опитування
Джерело: скріншот

На думку 76% респондентів, суспільство сьогодні поважає ветеранів. Водночас у порівнянні з опитуванням у вересні 2023 року їхня кількість майже не змінилася  (у вересні таких було 79%), додають автори. 

"Протилежну думку сьогодні мають 18%. Більше таких серед мешканців західних регіонів та молоді", – йдеться у повідомленні. 

Також у суспільстві надалі фіксуються найвищі показники довіри до військових.

"96% довіряють ветеранам АТО, які зараз знову воюють, по 94% довіряють військовим ЗСУ та ветеранам нинішньої війни, 84% – ветеранам АТО (ООС) 2014–2021 роки, які зараз воюють", – додають автори. 

Зазначається, що, незалежно від регіону та віку, абсолютна більшість довіряють цим категоріям населення. 

Результати опитування
Джерело: скріншот

Раніше ми повідомляли, що в Україні хочуть законодавчо розділити пільги для ветеранів радянського періоду та сучасності.

Читайте також:
Росія має 95 ядерних боєзарядів під Росія має 95 ядерних боєзарядів під "Іскандер": Дослідники дізналися про тактичну ядерну зброю РФ
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК